Panelin Moderatörlüğünü,GENAR Araştırma Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Aktaş yaptı.

Panelin katılımcıları konuşmacıları, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım,Üsküdar Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen, Bayburt Millet Vekili Fetani Battal,Bayburt Group A.Ş Başkanı Abdurrahman Şentürk,Yeni Şafak Yazarı Taha Hüseyin Karagözdü.

Bayburt Eğitim Kültür ve Hizmet Vakfı ,Bayburt EDEP Platformu ve Bayburt Üniversitesi ile beraber kapalı spor salonunda “Türkiye Yüzyılı ve Gençlik” adlı Panelini,Bayburt’ta 3000 kişi ile beraber  gerçekleştirdiler.

Bayburt Eğitim Kültür ve Hizmet Vakfı tarafından,Bayburt Üniversitesindeki Öğrencilere yaklaşık 12.000 Kitap hediye ettiler.Binlerce Kırtasiye ve Kitaplardan oluşan çantalar hediye edildi

Bayburt Eğitim Kültür ve Hizmet Vakfı ayrıca Üniversitede kurdurdukları döner tezgahları ile öğrencilere döner ikramı yaptılar.

Bayburt Eğitim Kültür ve Hizmet Vakfı Başkanı AV.İsrafil Kahraman yaptığı konuşmada:

“Türkiye Yüzyılı ve Gençlik” adlı Panelinin gerçekleşmesine katkılarından dolayı Bayburt Üniversitesi Rektörü Mutlu Türkmen ve ekibine, EDEP Platformu Başkanı Prof.Dr.Tevhit Ayengin ve tüm üyelerine, Bayburt Eğitim Kültür ve Hizmet Vakfı VKM Meclisimize yürekten teşekkür ediyorum dedi.

Davetimizi kırmayan ve Panelimizde konuşmacı olarak bulunan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım,Üsküdar Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen, Bayburt Millet Vekili Fetani Battal,Bayburt Group A.Ş Başkanı Abdurrahman Şentürk,Yeni Şafak Yazarı Taha Hüseyin Karagöz,Genar Araştırma Başkanı İhsan Aktaş’ teşekkürü bir borç biliyorum .

Başkan Kahraman bu değerli programımıza katılan tüm protokol üyelerine,öğrencilere yürekten teşekkürlerini ifade etti.

Başkan Kahraman,Bayburt Eğitim Kültür ve Hizmet Vakfı olarak her daim Bayburt ve Bayburtluya hizmet ettik hizmet etmeye devam ediyoruz dedi.

Panelin evsahipliğini yapan Bayburt Üniversitesi Rektörü Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen yaptığı konuşmada:

Türkiye Yüzyılı stratejilerinin genç nesil düzleminde ele alındığı panelde, Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen, lise düzeyindeki öğrencilerin Bayburt Üniversitesini tercih etmesini temenni ettikten sonra panelin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek açılış konuşmasını sonlandırdı.

 Bayburt Üniversitesinde bulunmaktan ve panelde konuşma yapmaktan duydukları gururu dile getiren panelistler teşekkürlerini sunduktan sonra soruları cevaplandıdırarak paneli sonlandırdı.


Bayburt Eğitim, Kültür ve Hizmet Vakfını Başkanı İsrafil Kahramanın  Busenaz Sürmeneli Spor Salonunda düzenlediği panele Bayburt Valisi Cüneyt Epcim ,AK Parti Bayburt Milletvekili Fetani Battal,Bayburt Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen,Arpalı Belediye Başkanı Abdurrahman Polattimur,Demirözü Belediye Başkanı Arslan Gürer,Bayburt İl Milli eğitim Müdürü Rahmi Güney ,Kurum amirleri,Bayburt Üniversitesi üst yönetimi, ve vakıf üst yönetimi, kurum amirleri, akademisyenler, eğitimciler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.