Değerli okuyucular,Saygıdeğer Hemşerilerim…

104 Amiralin gece yarısı yayınladığı bildirinin ne anlama geldiğini ve Siyasilerin bu bildiriye karşı tutumlarının analizi.

Bu bildiriyi yayınlar ,emin olunki amaçlarına ulaştılar.Planladıkları gibi Dünya basınında bu haberlerin manşetlere çıkması ve Türkiye’ye karşı bir tepki yaratılarak,Kanal İstanbul ve Montrö sözleşmesi için algı yaratmaktı.Bunu da başardılar.

104 emekli amiralin imzaladığı Montrö bildirisinin yankıları sürerken bir bildiri de 100 eski milletvekillerinden geldi. 126 Emekli Büyükelçinin de benzeri bir bildiri yayınlaması. Buda gösteriyor ki bu iş öyle basit bir iş değil.Organize ve planlanmış, planın arkasında kimler ve hangi mahfiller var buda yakında bariz bir şekilde ortaya çıkacaktır.

Hele hele buna şiddetli tepki gösterilmezse yol olur.

Bağlantılar en ince detayına kadar araştırılarak gerekli yaptırım yapılmalıdır.

AK Parti bu bildiriye gerekli tepkiyi ,Hükümette olması hasebiyle hem açıklamalarıyla hem de Hukuki yönden  veriyor ve verecek.

Cumhurbaşkanının açıklamalarını bekliyoruz…..

Bu bildiriye En sert tepkiyi verenlerin başında Milliyetçi Hareket Partisi oldu.

Apoletlerini sökün ,Maaşlarını kesin diyen Devlet Bahçeli olmuştur.Ve dahası 126 Emekli Büyükelçinin basın yoluyla kamuoyuna açıklanan bildirisinde ismi yer alan MHP Aydın Eski Milletvekili Emekli Büyükelçi Ertuğrul Kumcuoğlu, Bahçelinin  talimatıyla kesin ihraç talebiyle tedbirli olarak disipline sevk edildi.İşte budur bildiriye karşı çıkmak.

İYİ Partinin tutumu nasıl oldu anlatayım.

Yahu bu meseleyi büyütmeyin diyenler, Zevzeklik yapmışlar diyerek meselenin üstünü kapatmak ve yumuşatma görevini de Sayın Akşener uyguladı.

Çay ocağında sabah bu mesele konuşulurken ,olur mu kardeşim Akşener de kınadı bu bildiriyi demez mi.?

İYİ Partiden yapılan açıklamalara bakarsanız,bu bildiriyi yayınlayanlar kınandı öylemi.?

Genel başkan zevzeklik yapmışlar diyerek ,oy aldığı kesime mesaj veriyor,

Aytun Çıray gibilerde bildiri yayınlatan kesime mesaj veriyor.Çıray bildirinin altına imzamı atıyorum dedi..

Bildiri yayınlayan amirallerden Ergun Mengi, İyi Partinin Uluslararası Siyasi Kuruluşlar ve Jeo Stratejik Analizlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı görevinde bulunuyor.

Bir  numaralı imzacı olarak yer alan Emekli Amiral Ergun Mengi ve dahaları.EğerSayın Akşener gerçekten kınama yapacaksa önce Partisinin içinde bu darbe görünümlü bildiriden dolayı hesabını sorsun.Sonra çıkıp açıklama yapsın.İYİ Partiye oy veren vatandaşlar ve Bayburtlu hemşerilerim düşünsünler ve kararlarını ona göre versinler.

Davutoğluda  muhalefet yapacağım diyerek bildiriyi yumuşattı.

 Saçma sapan bir bildiri üzerinden mağlubiyet algısı oluşturup ,gerçekleri unutturmaya çalışmayın diyerek,bu bildiriyi yayınlayanların ekmeğine yağ sürmüş oldu.

Davutoğlu’nun Darbeye karşı olduğuna eminim fakat,muhalefet olsunda ne olursa olsun…

Fatih Erbakanın Twiterdeki ilk açıklaması: İktidar da emekli amirallerin bildirisini siyasi malzeme haline getirip, bunu özellikle ekonomi alanındaki sıkıntıların ve hataların üzerini örtmek için kullanmamalıdır diyerek basitleştirdi ve sonrasında bildiriye karşı açıklama yaptı.Sayın Erbakan neden direk bu mesajı atmadı da hemen müneccimlik yolunu seçti.

Doğru olan ve kendisinden beklediğimiz açıklama  daha sonra geldi.

"Millet iradesinin üzerinde hiçbir beşeri güç var olamaz, siyaset dışı güçler tarafından siyasete balans ayarı yapılması asla kabul edilemez." Dedi.

CHP’yi söylememe gerek yok .Kılıçdaroğlundan ses yok.Algının nasıl evrileceğine bakıyor.

Parti Sözcüsü Öztrak: AKP’nin mağduriyet kastığı sahte gündemleri konuşmaya değer bulmuyoruz diyerek bildiriye destek oldu.Aykut Erdoğdu tamda bu dönemde AK Partilileri yargılayacağız diyerek değirmene su taşıdı.

Gelelim bu Emekli Amirallerin ,Geceyarısı bu bildiri metninin yayınlanması,15 Temmuza 103 gün kala yayınlanması ve hepsinin bir araya gelmesi ne demektir.

17.000 tl aylık maaş alan  ve Devletin her türlü imkanından en üst düzeyde yararlanan,bu Amiraller,Mavi Vatan konusunda açıklama yapmazlar,bu konuda bilgilerini Devlete aktarmazlarda,Montrö konusunda darbe bildirisi benzeri gece yarısı bildiri hazırlarlar.

Millet iradesine karşı hâlâ bu gibi anti demokratik girişimlerde bulunurlar.

Hem Hukuk önünde hem de Kamuoyunun vicdanında yargılanacaksınız.  

Selam ve Dua ile

Mehmet Demirer