23 ilde sağlanacak istihdam sağlayacak teşvik Paketine alınan Bayburt’a yatırımcı talebi var mı?
Teşvik paketinin açıklanmasından bu yana Bayburt’ta değişen bir şey yok. Teşvik paketinde açıklanan Yatırımcıya sıfır faizli kredi, Yatırımcının Fabrikasını Devletin yapacağı dahi Bayburt’a yatırımcıyı çekemiyor. Bayburt’un teşvik Paketine alınması ne değiştirdi?  Talep olduğu ifade ediliyor fakat görünen bir talep yok.

Bayburt Organize sanayi bölgesi yatırım yapacak sanayici için hazır mı?  Yollarının doğalgazının, Elektriğinin altyapısının tamamlanamadığı bir organize sanayinin yatırımcıyı çekmesi olasımdır?
32 yerel firmanın yatırım yapmak için girişimde bulunduğu söyleniyor. Hadi hayırlısı, Unutmadan  şunu belirteyim bu firmalar teşvikten yararlanıp arsa tahsisi yapılmasının ardından yatırım yapacak mı yoksa ipe un mu serecekler bunu da yaşayıp göreceğiz.
Bayburt’a yatırım beklerken bir taraftan da Yatırımcıyı çekecek adımların atılması gerekiyor.
Bu anlamda bu zamana kadar yapılamayan gelişmeler var fakat gecikiyoruz.
Bayburt tam anlamıyla şantiye halin de. Her köşede çalışma var fakat bir türlü bitirilemiyor. Alt yapı çalışmalarımız kapsamında kanalizasyon sistemi şehir içi içme suyu şebekesi, atık su arıtma tesisi, yağmur suyu tahliye sistemi, Tatil köyü, Şehir Parkına ilave çalışmalar gibi birçok çalışma yapıldı. Otopark sorunu giderilemedi, anlaşılan Çoruh Nehri üzerine konuşulan çalışmalar ve Cumhuriyet caddesi, Saat Meydanı çalışmaları devam edecek bunları tam anlamıyla görmek önümüzdeki yaza kalacak.
Bayburt, Bayburt olalı Siyaset ve Bürokrat açısından hiçbir dönemde bu kadar güçlü olmadı. Bu dönemde hiçbir siyasi Vatandaşın, neden olmadı, neden yapılamadı sorusuna mazeret bulamayacak bunu da ifade edelim.

Değerli hemşerilerim, birde bu en güçlü olduğumuz dönemde Sivil toplum kuruluşlarımıza bakalım. Bayburt’un  sivil toplum kuruluşları hemen hiçbir dönemde bu kadar atıl kalmadı bunu da buradan ifade edeyim.
Bayburt Derneği sekiz yıllık en parlak  döneminin ardından, yeni Başkan ve Yeni Yönetimiyle iki yılın hızlı temposu ardından Ülkemizde gerçekleşen elim olayların, Siyasetin temposunun düşmesiyle  bu yaz duraklama dönemi yaşadı. İstanbul ve Türkiye’nin diğer illerinde bulunan İl ve  İlçe Dernekleri de bu hali yansıtmakta.
Bayburt Vakfı Fındık zadedeki binanın kiraya verilmesinin ardından ,Vakıf Başkanının Milletvekili seçilmesi, Kongreden önce kısa dönem Başkan ve Kongreden sonra tekrar yeni Başkan seçilmesiyle bir duraklama dönemi geçirdi.
Baysiad ilk yıllarındaki müthiş çalışmaları, Bayburtta Paneller,Hayvancılık ve İstihdam sağlaması dönemlerinin ardından  yaklaşık üç yıldır hiçbir etkinliğinin olmadığı ve Yeni yerine taşınmasını beklerken tam bir duraklama döneminde.
Bayburt’un bu en kritik dönemde, atılım sağlamasında, Sivil toplum kuruluşlarının lokomotif olacağını unutmadan siyasilerin yanında olması gerektiğini buradan belirtiyoruz. Bayburt’un Teşvik Paketine alındığı 23 il arasına girdiği bu dönemde İşadamları Derneğimizin yönlendirici olması gerektiği, Bayburt Derneğinin Siyasilerimizle Hemşerilerimizi bir araya getirerek siyasilerimize destek olması, İstanbul ve Ülkemizin bir çok yerinde görev alan Tüm bürokratlarımızı bir araya getirecek programlar tertip etmesinin tam zamanıdır diye düşünüyorum. Bayburt Vakfının Eğitim hizmetlerini daha iyi yapabilmesi için Siyasilerimizi İşadamlarımızla bir araya getirecek toplantılar düzenleyerek Vakfa gelir elde edecek çalışmalar yapmasının tamda zamanıdır diye ifade etmek istiyorum.
Söz Konusu Vatansa gerisi teferruat…

Terörle mücadele bahanesiyle Irak ve Suriye’yi, ardından İran ve Türkiye’yi dizayn etmeyi kafasına koymuş Batının Uşaklığını yapan, Türkiye’nin dizaynında kullanmaya çalıştığı PKK ve FTÖ’nün aramızda gezen militanları bilsinler ki bu Millet 16 Devlet kurmuş kökü olan kimin ne mal olduğunu artık anlayan bir Millettir. Türkiye Cumhuriyetini bitirecektiler, hak ettiklerini buldular. Bu Millet Hainler karşısında neleri göze alacağını dünyaya gösterdi.

 Aramızda bulunup bizden görünüp başka hesaplar peşinde olan münafıklar. Darbe planları suya düştükten sonra kendisini acındıran mağdur olduğunu ifadeye çalışan bu örgüt mensupları bilsinler ki mağdur edebiyatı yapmalar kimsenin umurunda değil.
Geçen Haberlerde tutuklu bir bir PDY/FTÖ mensubu Mahkemeyi izlemeye gelen karısına bağırışı beni irite etti. “Parayı çek Aşkııım Maaşı bırakma çek.” diye sesleniyor. Sizin de dikkatinizden kaçmamıştır herhalde.
Sanmayın ki bu Millet bu hainliğinizi unutacak!

Bu Devlet ne Başbakanlar gördü, ne Cumhurbaşkanları gördü diyerek Cumhurbaşkanın da nasıl olsa gidecek diye kendilerini teselli ededursunlar, Vatanı için gözünü kırpmadan canını verecek Milyonların hizmetinde olmayı kendine dava edinen kardeşlerime selam olsun.