Boğaziçi’nde yaşanan olayları analiz edersek,olayın perde arkasını görebiliriz.Rektör atamasıyla başlayan  olayların aslında atamayla hiçbir alakasının olmadığı,yapılan provokasyonun şeklinden anlaşılmaktadır.Öğrenci maskesi altında kutsallarımıza hakaret edilmesinin ardından ,aman öğrencilere polis müdahale etmesin,özgürlükleri kısıtlanmasın naraları atan,Gezi benzeri bir kalkışmanın fitilini ateşlemeye çalışan, Siyasilerin attıkları twitlerle ateşe odun taşımaları,aynen gezide tomalar öğrencileri eziyor siz hala ne diye duruyorsunuz diyenlerden hiçbir farkı yoktur.

Bahanelerinin adı ne olursa olsun aynı değimli.?

Ağaç dediler,Rektör dediler,Fakat hep aynı ihanet içerisindeler.Bu şiddet eyyamlığının arkasındaki kirli şebekeler mutlaka  ifşa olacak.

Demokrasi bahane ,İhanet şahane öylemi.?

Amerikan Başkanı seçilen Biden, seçilir seçilmez,tebrik için arayanlar,Biden’in muhalefeti destekleyerek hükümeti yıkma projesinin startı verilmiş olduğu,Terörün ve gezi benzeri kalkışma denemeleri başladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "Boğaziçi Üniversitesinde gözaltına alınanlardan 79'u DHKP/C, TKP-ML dahil olmak üzere terör örgütü üyesi" dedi.

Birde benim kafama takılan bir şey var.Bu Üniversitede kaç öğretim üyesi var.Öğrendiğim kadarıyla tam zamanlı 450 öğretim üyesi var.Bunlardan yetmiş,sekseni her gün Rektörlük binasına sırtını dönerek eylem yapıyorlar.Ya diğerlerinin neden sesi çıkmıyor.?

Ha birde kutsalımıza hakaret edenlere karşı seslerini yükselten Öğrenci kardeşlerimizi fişlemeye kalktılar.Buda  Demokrasi diye böğürenlerin gerçek yüzüdür.

LGBT Kulüp Üyesi öğrencilerin Kabe’nin resminin üzerine LGBT Logosu koyarak yere serilmesinin ardından Rektörlüğü işgal etmeye kalkan öğrencileri Polisimiz gözaltına aldı.

Ses kimden geldi.? İmamoğlu’ndan.

Ekrem İmamoğlunun twiti…

( Birileri istedi diye gençler tutuklama kolaycılığına heba edilemez. Eşit, özgür, onları yere baktırmayan, fırsat eşitliği olan bir ülke sağlamalıyız. Boğaziçi’ndeki durumu yetkili makamlarla görüştüm. Dialoğun sağlanmasını talep ettim, girişimlerim sürecek.)

Yani kutsalımıza hakaret eden,anarşi çıkaranları savunmak…

Yahu be adam senin işin mi bu.? Sen İstanbul’a bir çivi çakma girişimlerim sürecek de.İşine bak be kardeşim…

CHP’den gelen seslere alıştık,yeter ki kalkışma olsun.

Kılıçdaroğlunun Twiti..

( Üniversitelerini, liyakati ve adaleti savundukları için gençlerin gece yarısı operasyonuyla gözaltına alınması kabul edilemez... Rektör Melih Bulu görevinden ayrılıp bu çirkin duruma son vermelidir.)

En ilginci de Davutoğlu ve Babacanın attığı Twitler..Yorum sizin.

Davutoğlu:  (Boğaziçi Üniversitesinde yaşananlar kaygı vericidir. Üniversitelerimizde akademik özgürlük ortamını korumak toplumun ortak görevidir. Bir an önce aklı selime dönülmesi, konuşulabilir bir zeminin inşa edilmesi gerekmektedir.

Sorunlar, gözaltılar la değil konuşularak çözülür.)

Babacan:  (Yeter artık, inadınızdan vazgeçin. Gözaltına alınan Boğaziçili öğrencileri derhal salın, üniversitelerde de seçimi esas alın.

Gençleri rahat bırakın. Duruşumuz budur.)

Evet bu süreçte renkler belli olmaya devam ediyor..

İşin en ilginci de yalan haber üzerinden bu kadar algının yapılabiliyor olması.

 #AslaAşağıBakmayacağız Tagı üzerinden sosyal medya, konvansiyonel medyada algıyı pekiştirmeleri.

Polisin aşağıdan gidin demesini çarpıtarak ,aşağı bakın diye çarpıtarak algı yapmaları ve bu algının alıcısın hazır olması..

Bu Halk sizin gerçek yüzünüzü görüyor.Bu algıya çanak tutatan siyasileride görüyordur diye umut ediyorum..

Selam ve dua ile………