Belirli bir program dahilinde hafta sonu mesailerini asfalt çalışmalarına ayıran fenişleri ekipleri, Cuma günü Cumhuriyet Caddesi’nde başlatmış olduğu asfalt çalışmasını hafta sonu da devam ettirerek, şehrin muhtelif cadde ve sokaklarında bakım ve onarım faaliyetlerini sürdürdü.

Kaldırım çalışmaları tamamlanan Cumhuriyet Caddesi’nde Pönserek Kavşağı’ndan başlamak suretiyle Saat Kule meydanına kadar çift yönlü asfalt çalışması gerçekleştiren belediye çalışanları, Saat kule meydanı yanı sıra şehrin değişik cadde ve sokaklarında bakım ve onarım çalışması yaptı.

Cumhuriyet Caddesi’nde Köklü Bir Çalışma Gerçekleştirdik

Bütün çalışmaları yerinde takip eden Belediye Başkanı Hacı Ali Polat, Cumhuriyet Caddesi’nde köklü bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirterek, “Bilindiği üzere Cumhuriyet Caddesi’ndeki bütün kaldırımları yeniledik. Eski kaldırımlarını söktüğümüz Cumhuriyet Caddesi’nin kaldırımlarını baştan aşağı andezit taşıyla döşedik. Bunları yaparken engelli vatandaşlarımızı da göz ardı etmedik. Saat Kule Meydanı’nı da yeni görüntüsüne kavuşturduktan sonra caddenin hemen asfaltına başladık. Şehrimizin en işlek caddesindeki çalışmalarımız bunlarla sınırlı kalmadı;  ışıklandırma çalışmalarımızı da ekledik. Yine caddemizde yeni bir uygulamayla orta refüjlerin bordürlerini tamamen değiştiriyoruz. Dörtyol Kavşağı’na yapmış olduğumuz havuz, caddemize ayrı bir güzellik kattı. Modern ve güzel bir Bayburt için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor”dedi.