banner520

K.Süleyman Yüksel'den 2011 değerlendirmesi ve 2012 hedefleri

Aydıntepe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Bayburt İli Aydıntepe İlçesinde 2011 yılında yapılan çalışmalar ve 2012 yılı hedeflerini açıkladı.

K.Süleyman Yüksel'den 2011 değerlendirmesi ve 2012 hedefleri
23 Ocak 2012 Pazartesi 12:09

       Kaymakam Yüksel  ''2011 yılı ilçemiz Aydıntepe’de yapılan hizmet ve yatırımlar açısından son derece verimli bir yıl olmuştur. Öncelikle KÖYDES projesi kapsamında ve Bayburt İl Özel İdaresi ile Aydıntepe Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği imkânları ile köylerimizin alt yapı sorunlarına çözüm olarak birçok proje hayata geçirilmiştir.

        Aydıntepe Yaylası, Yanoba köyü ve Çayırköprü köylerimizde içme suyu depoları tesis edilmiştir.

İncili, Çatıksu, Çiğdemlik, Günbuldu, Erikdibi köylerimiz ile Aydıntepe yaylamızda içme suyu borusu alınmış ve şebekelerin yapımı tamamlanmıştır.

Gümüşdamla ve İncili köyleri ile Aydıntepe yaylasında kanalizasyon şebekesi yapım işlerimiz tamamlanmıştır.

Yanoba ve Sırataşlar köylerimizde büyük bir ihtiyaç olan istinat duvarları yapılmıştır. İncili köyünde yol genişletilmesi için kapalı kanal tesis edilmiştir. Pınargözü ve Aşağıkırzı köyleri ile Aydıntepe yaylasında da 2011 yılı içinde çeşitli ölçülerde menfez yapım işleri tamamlanmıştır. Bunlarla birlikte bakım ve onarımı gerektiren köy yollarımızın bakımı İl Özel İdare araçlarımızla yapılmıştır.

Akbulut, Pınargözü, Kılıçkaya ve Kavlatan köylerimize sulama boruları temin edilmiştir.

2011 yılında 17. Dede Korkut Şölenleri kapanış etkinliklerine de ev sahipliği yapan Aydıntepe Yaylası ve Göletinin 10 km.lik yolunun 6 km. lik kısmının 1. Kat asfalt kaplama işi tamamlanmıştır.

D.S.İ. Bölge Müdürlüğü tarafından 1.500.000 TL tutarındaki Gümüşdamla Köyü Dere Islah Projesi bu yıl içerisinde tamamlanmıştır.Çatıksu Köyü Sulama Göleti yapım inşaatı da İl Özel İdaresi imkanlarıyla 2011 senesi içinde tamamlanan bir diğer önemli projedir.

         ilçe Kaymakamı Yüksel ''Sportif faaliyetlere ilgi duyulan Aydıntepe ilçemizde özellikle gençlerimizin ve öğrencilerimizin en çok eksikliğini hissettikleri kapalı spor salonu inşaatına başlanmıştır.

Bir başka ihtiyacı hissedilen düzgün zemine sahip bir futbol sahası ihtiyacı da Aydıntepe semt sahası suni çim kaplanarak giderilmiştir.

2011 yılında tamamlanan ve yapımına başlanan söz konusu bu projelerin bedeli 4.000.000 TL’ nin üzerindedir.

 Bayburt ilimizin Karadeniz ile bağlantısını ciddi oranda kısaltacak ve rahatlatacak olan ve ilçemiz sınırlarından geçerek Araklı ilçesine bağlanacak yolun yapımına da başlanmıştır. 2014 yılında yolun tamamlanması ve hizmete girmesi beklenmektedir.

 Yapımına 1998 yılında başlanmış olan Pansiyonlu İlköğretim Okulu inşaatı da geçtiğimiz yıl içinde tamamlanmıştır. Ancak yapımına başlandığı günden bu yana ilçe nüfusunda ve buna bağlı olarak öğrenci sayısında ki sürekli azalış nedeniyle söz konusu okul 2011 yılı içerisinde hizmete girememiştir.

2011 yılı içerisinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Aydıntepe merkez ve köylerimizde ikamet eden 3294 sayılı kanun kapsamında bulunan ihtiyaç sahibi 924 aileye 303.693,89 TL tutarında nakdi gıda yardımı, 72 aileye 3.965,46 TL tutarında ayni  gıda yardımı, 24 vatandaşımıza 7.993,50 TL tutarında nakdi sağlık yardımı, 12 vatandaşımıza 13.647,67 TL tutarında ayni sağlık yardımı, 1622 öğrencimize ve ailelerine 67.450,51 TL tutarında eğitim yardımı ve 19 vatandaşımıza da 3.950,00 TL tutarında yol ve diğer yardımlar olmak üzere toplam 408.694,53 TL yardım yapılmıştır. Bunlara ilave olarak ihtiyaç sahibi 530 ailemizin yakacak ihtiyaçlarını karşılamak üzere de 1.750 şer ton kömür yardımı gerçekleştirilmiştir.

İlçemizin öncelikle çözüm bekleyen sorunlarından biri hükümet konağı ihtiyacıdır. Aydıntepe Kaymakamlığı başta olmak üzere birçok kamu kurumu mülkiyeti Aydıntepe Belediyesine ait hizmet binasında ve fiziki yetersizlikler içerisinde hizmetlerini sürdürmektedir. İçişleri Bakanlığına Aydıntepe ilçemize yakışacak yeni, çağdaş bir hükümet konağı yapılması için gerekli müracaat yapılmış ve yatırım programına alınması halinde 2012 yıl içerisinde başlanması planlanmaktadır.

 Aydıntepe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel ''İlçemiz için hayvancılık ve yayla turizmi açısından büyük öneme sahip olan Aydıntepe Yaylası’na ulaşımı sağlayan yolun kalan kısmı olan 4 km.lik bölümünün asfalt kaplama işi de 2012 yılı içerisinde tamamlanacaktır.

 Yapımına geçtiğimiz yıl başlanan Şehit Erdal ERASLAN İlköğretim Okulu Kapalı Spor Salonu’nun da bu sene içerisinde bitirilerek hizmete girmesi planlanmaktadır.

 Suni çim kaplaması yapılmış olan spor sahamızın tribün ve soyunma odası gibi eklentileri ile hizmet binasının da 2012 yılında hizmete girmesi için çalışılmaktadır.

 İlçemizin acilen çözüm bekleyen sorunlarından biri de Pansiyonlu İlköğretim Okulu olarak planlanan ve geçtiğimiz yıl tamamlanarak öğrenci yetersizliği nedeniyle hizmete giremeyen yerleşkenin en uygun şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir. Bu alanın en iyi şekilde değerlendirilebilmesi için başta Bayburt Üniversitesine bağlı bir bölüm açılabilmesi olmak üzere alternatif ihtimaller de gözden geçirilerek 2012 yılında hizmete girmesi için çalışılmaktadır.

 Bunlara ilave olarak her sene olduğu gibi 2012 yılı içerisinde de İl Özel İdaresi ile Köylere Hizmet Götürme Birliği imkanları ve KÖYDES projesi kapsamında köylerimizin çözüm bekleyen sorunlarına ilişkin projeler üretilerek uygulanacaktır.''

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
yaşar - 9 yıl önce
sayın kaymakam bey,saygılar sunarak aydıntepe yer altı
şehri 17 km bayburt kalesine bağlantısı vardır.antik
kent türkiyede ilk.,başarılar dileriz
Avatar
dilber uyar - 9 yıl önce
sn kaymakam bey,saygılar sunarak ilçenizde türizm ve otelcilik yüksek okulu çok güzel olur,esen kalın.