banner520

Saadet Partisi Muharrem ayının onuncu gününde Aşure dağıttı

Saadet Partisi bir basın açıklaması yaptı açıklamasında: İnsanlık tarihinde pek çok önemli hadiseyi içinde barındıran, Müslümanların hayatında ayrıbir yeri olan, vuslatıyla gönüllerde heyecan ve manevi bir atmosfer oluşturan, Muharrem ayı; Hicri yılın başlangıcı kameri ayların ilkidir.

Saadet Partisi Muharrem ayının onuncu gününde Aşure dağıttı
04 Kasım 2014 Salı 07:38

 Muharrem ayının onuncu gününe aşure günü denilmiş ve insanlık tarihindeki

Peygamberlerin hayatlarında vuku bulan (Hz. Adem (as.)ıntövbesinin kabulü, Hz. İbrahim as.’ın Nemrut’un ateşinden kurtulmaları, Hz. İsa (as.)ın doğumu ve semaya yükseltilmesi, Hz. Nuh as.’ın tufandan kurtuluşu gibi bir kısım hadiselerin bu güne tekabül etmesi, aşure gününe kutsiyet atfetmiştir.

Ve ayrıca muharrem ayı bizlere, ciğerlerimizi dağlayan Kerbelayı hatırlatan aydır.

Kerbela; Allah Resulu(S.A.V) “Cennet gençlerinin efendileri” sözüyle taltif ettiği, Hz. Ali ve

Hz. Fatıma’nın iki ciğer parelerinden biri Hz. Hüseyin Efendimizin ve yetmişten fazla         mü ‘minin şehit edildiği yerdir.

KIYMETLİ BAYBURT’LU  KARDEŞLERİM!

Asırlardır yüreğimizi sızlatan bağırlarımızı yakan bu elim hadise, Efendimizi ve onun

Ehl-i Beytini seven başta milletimiz olmak üzere bütün mü’minleri, derinden yaralamış ,kalpleriincitmiştir. Kültürü, mezhebi ve meşrebi ne olursa olsun bütün Müslümanları derin  acılara gark etmiştir.

Muharrem ayını Hz. Hüseyin’in uğrunda canını feda ettiği hak, adalet, rahmet, merhamet müsamahave şefkat duygularının yeniden ihyası Müslümanların muhabbet, kardeşlik ve beraberlik duygularının güçlenmesi için fırsat bilmeliyiz.

Maalesef  başta Filistin, Suriye.Mısır,Doğu Türkistan, Myanmar,Irak  olmak üzere dünyanın birçok yerinde adeta Kerbela tekrar yaşanıyor. Bu zulümlerin son bulması için Mevla’mıza Dua ediyor, zalimleri lanetliyoruz.Zulme uğrayan kardeşlerimizi de sabır ve metanet diliyoruz.Nitekim Muharrem ayında yaşadığımız aşure geleneğimiz bu kardeşliğin en güzel örneklerindendir. Aşure paylaşmanın, ve birlikteliğin simgesidir. Aşure aşında bir araya gelen farklı nimetlerin, aynı ortak tada katkı sağladıkları gibi, milletimiz asırlardır birlikte yaşamanın gereği olarak sevinç ve tasayı, muhabbet ve meşakkati paylaşmaya devam etmektedir.

             Bu vesileyle şehitlerin efendisi, Rahmet Peygamberinin çiçeği cennet gençlerinin seyyidi ümmetin gözbebeği Hz. Hüseyin ve Kerbela şehitleri başta olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor.Bütün, Bayburt halkının ve tüm İslam aleminin Muharrem ayını ve aşure gününü kutluyorum.

 SAADET İL BAŞKANI  OSMAN NURİ TEMUR

      
                       

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
zeki ağaçdan - 7 yıl önce
saadet gerçek milli görüşçüler nezninde bitmiştir parti yönetiminin sadece kendi saadetlerini istedikleri belli olmuştur akparti milletin umududur artık
Avatar
ahmet - 7 yıl önce
boşuna paranızı çarçur etmeyin.tabanınız sizi seçim akşamı satıyor. bu insanlara güvenerek de yola çıkmayın, her an sizi yanlız bırakabilirler. dava mava hepsi boş. herkesin derdi para, bu işe milli görüşcü kardeşlerimizde dahil oldu. emeklerinize acıyorum.