banner520

MHP MKYK ÜYESİ BEKİR KASAP OKUL MÜDÜRLERİYLE ALAKALI AÇIKLAMA YAPTI

Değerli basın mensupları ve çok değerli Bayburt’lu kardeşlerim; Bugün sizlerle birlikte olmayı isteme nedenimiz, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yetiştiren öğretmenler ve onların her türlü ihtiyacını karşılayarak eğitim öğretim ortamlarını hazırlayan,sistemleri kuran,yöneten ve yönlendiren okul idarecilerimizdir.

MHP MKYK ÜYESİ BEKİR KASAP OKUL MÜDÜRLERİYLE ALAKALI AÇIKLAMA YAPTI
01 Eylül 2014 Pazartesi 10:29

banner547
 Bildiğiniz üzere Milli Eğitim Bakanlığının son çıkarmış olduğu bir yönetmelikle 4 yılını doldurmuş bütün okul idarecilerinin görevlerine son verilmiş ve Türkiye genelinde 8000 okul müdürü görevinden alınmıştır.İlimizde ise 39 okul müdürünün görev süreleri dolmuş ve değerlendirme sürecine girmişlerdir.İlginçtir ki 39 idarecimizden sadece 13 tanesi yeterli görülmüş , geriye kalan 26 okul müdürümüz yetersiz görülmüştür.

Türkiye genelinde yaptığımız incelemeler sonucunda değerlendirmeye giren okul müdürlerinin ortalama %45 ile %55 oranlarında başarısız olarak tespit edilmiş olmalarına rağmen ilimizde bu  oran %70 civarındadır.

Buradan bir konuya dikkat çekmek istiyorum Bayburt gibi küçük bir ilde 39 okul müdürü içerisinde %70 başarısızlık tespit edildi ise bu okul müdürlerini 3 yıldır koordine eden sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz ve kadrosu ,ki bu kadroda bulunan bir kişi hariç okul müdürlüğü değerlendirmelerin de tamamı başarılı bulunmuştur;sizce kendilerini hangi kriterlere göre hala başarılı sayıp o koltuklarda oturabilmektedirler.

Değerli kardeşlerim bizim burada tek derdimiz geleceğimiz olan çocuklarımızdır.Yapılan bu değerlendirmelerin tamamında bizim önceliğimiz olan çocuklarımızın değil, tam aksine siyasetin önceliği olan daha farklı kriterlerin kullanıldığı konusunda en ufak bir şüphemiz yoktur.TETİKÇİ Milli Eğitim Müdürümüz bu durumu çeşitli ortamlarda da hiç çekinmeden itiraf etmiş ve bu durumlardan rahatsız olduğunu söyleyerek kendisini temize çıkarmaya çalışmıştır.

Her bulduğu fırsatta ve ortamda din tüccarlığını kimseye bırakmayan sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz bu yapmış olduğu ve yapmaya devam ettiği sendika ve siyaset  tetikçiliği görevini hangi ayet veya hadise dayandırmaktadır.

Bu gelişmelerin sonunda şunu gördük ki ;

Sağcısıyla ,solcusuyla ,ülkücüsüyle,milli görüşçüsüyle 100 yıllardır Anadolu’nun bu güzide topraklarında kardeş gibi yaşayan,aynı safta namaz kılan , aynı cenazede ağlayan,aynı düğünde oynayan bu insanlar iktidar ve iktidar Tetikçileri tarafından hem de geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız üzerinden bölünmeye çalışılmaktadır.

Bu oynanan oyun çok tehlikeli bir oyundur.Hiçbir kriter olmadan sadece düşmanlık saçan bu sistem, bu sistemi kuranlarının başına yıkılacaktır.Allah (cc) Nisa 58. ayette buyuruyor ki ’’Şu bir gerçek ki Allah,size emanetleri mutlaka ehline vermenizi,insanlar arasında hükmettiğinizde adaletle hükmetmenizi emreder.Gerçekten Allah,bununla size ne güzel öğüt veriyor!Şüphesiz Allah,işiten ve görendir.’’diyor.Biz bu ve Allah’ın bize gönderdiği bütün ayetlere imam etmiş insanlar olarak ilimiz de siyaset ve onlara tetikçilik yapanları ALLAH’ın dini olan İSLAM’a davet ediyoruz.

Allah’ın adaleti her zaman tecelli etmiş ve yine edecektir.

Saygılarımla;

                                                                                                                                             Bekir KASAP

   Milliyetçi Hareket Partisi

  MYK Üyesi

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
şamil - 7 yıl önce
Devlet bahçeli gibi konuşuyor reis
Avatar
Oktay Korkmaz - 7 yıl önce
Bu karar Milli Eğitim Bakanlığı nın tercihidir.
Solcularla aynı cenaze namazında olmanız sizin tercihinizdir..
Avatar
muratti carlo - 7 yıl önce
ezanı türkçe okutan camileri ahıra çeviren din ile dalga geçen chp nin kucağına oturmuş bir partinin temsilcilerinin bunun gibi açıklama yapmaları çokta umursanacak bir şey değil he he tamam de geç
Avatar
erdem - 7 yıl önce
bahçelinin vardığı yer neresi ki bekir kasap orayı bulabilsin :)
Avatar
ali şahbaz - 7 yıl önce
reis ağzına sağlık bu bayburtta yureklı tek adamsın yamulmadan siyaset yapıyorsun sayğılar
Avatar
SEFA - 7 yıl önce
bekir bey çok güzel hususlara değinmişte ben şunu merak ediyorum.bu arkadaşların bir çoğu atanırken zamanın da acaba hangi siyasi düşünce ve sendikaya yakın diye tercih edilmişlerdir.yoksa emanet ehline verilmeli ve belli objektif kriterlere göre atanmalı ve sınav yapılmalımı denmiştir.atamalarda siyasilerin etkisi olmuşmudur?adalet ,ehliyet,liyakat zamana ve zemine göre değişen,muhtaç olunduğun da başvurulan bir kavram değildir.ben diyorumki en objektif kriter sınavdır.ama ben bunu dünde söylüyordum bugünde .tutarlı olursak inandırıcılığımız daha iyi olur.yoksa sayın kasap'in temenni ve görüşlerine katılmamak mümkün değil...
Avatar
Misafir... - 7 yıl önce @muratti carlo
ezan arapca okunsun diye ayet varmı? hz peygamer (s.a.v) türkçe konuşan peygamber olsaydı ezan arapcamı okunacaktı. ayrıca hangi cami kapatılmış ahır olarak kullanılmış bi yazarmısın? sizin mantıkla haraket edersek bahsettiğiniz dönemde olenler islami usullere göre defin edilmemiştir. boyle safsatalar olmadığına göre bunu yapmayanlar neden camileri kapatsın neden ahıra çevirsinler. diğer bir mantıkla camileri kapatma cesaretini gösterenler islami usullere göre definde yaptırmazdılar.