BAYBURTLU KAYMAKAMLAR

2013 Kaymakamlar kararnamesi Ve Vali yardımcıları kararnamesi onaylandı, İçişleri Bakanlığı tarafından Kaymakam Kararnamesi Resmi Gazetede yayınlandı

BAYBURTLU KAYMAKAMLAR
22 Temmuz 2013 Pazartesi 14:47

 Son Valiler ve Kaymakamlar kararnamesiyle bazı İl ve İlçelerin mülki idare amiri atamaları gerçekleştirildi.

 Ağrı'nın Taşlıçay İlçesinden Eleşkirt İlçesine Atanan Kaymakam Murat Zadeleroğlu'nun yerine Çorum'un Lâçin İlçesi Kaymakamı hemşehrimiz Atif Çiçekli Atandı.

Kararname dolayısıyla Bayburtlu kaymakamlar tekrar gündeme geldi. Hemşehrimiz Mehmet Fatih Çiçekli Elazığ-Palu Kaymakamı, eşi Esengül Korkmaz Çiçekli ise Kovancılar Kaymakamı olarak görev yapıyor.

Kastamonu ili Azdavay ilçesi ve Sivas Altınyayla ve Divriği İlçelerinde Kaymakam olarak görev yapan Salih Ayhan 06.03.2012 tarihinde Sivas İl Özel İdare Genel Sekreteri olarak hizmet veriyor.

Hemşehrimiz Dede Musa Baştürk ise 1. derece kadrolu Çanakkale-Yenice Kaymakamı olarak 15.09.2012 tarihinden beri hizmet vermeye devam ediyor.

Hemşehrimiz  Asalet Karabulut Battalgazi Kaymakamı (Malatya) olarak görev yaparken İlyas Memiş, Ardeşen (Rize) Kaymakamı, Necip Çakmak ise Kadirli (Osmaniye)Kaymakamı olarak görev yapıyor.

ATİF ÇİÇEKLİ KİMDİR?

1984 yılında Bayburt’ta doğmuş olup ilköğrenimini burada, ortaöğrenimini Tekirdağ’da tamamladıktan sonra 2001 yılında Akdeniz Üniversitesi İİBF Kamu Yönetimi Bölümünü kazanmıştır. Son derece aktif bir eğitim yaşamı geçiren Sayın Çiçekli 2003 yılında gönüllülük esasına dayalı olarak çocuk kamplarında fakir ailelerin çocuklarıyla ilgilenip, eğitmenlik ve belletici öğretmenlik yapmıştır. Üniversite eğitimi stajı kapsamında 3 ay süre ile  Coca Cola Antalya Bölge Müdürlüğün’de  satın alma müdürlüğünde çalışmıştır.        

Üniversite eğitimi süresince ve sonrasında özel sektörde muhtelif işlerde çalışmıştır. Bunlardan belli başlıcaları şunlardır: 2005 yılında bir sezon süresince Club Hotel Delfin’de satın alma şefliği, 2003-2004-2005 yıllarında ANFAŞ tarafından düzenlenen Uluslararası Expo Fuarlarında kabul ve organizasyon, 2006 yılında da Devlet Opera ve Balesi tarafından yapılan seçmeler neticesinde Aspendos Antik Tiyatrosunda sergilenen AİDA isimli Operada rol almıştır.

2006 yılında Akdeniz Üniversitesinden mezun olup 2007 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından açılan sınavı kazanarak Kaymakamlık mesleğine intisap etmiştir. Meslek hayatına Karabük Kaymakam Adayı olarak başlayan Sayın Çiçekli; Akhisar’da Kaymakam Refikliği, Çanakkale’de teftiş stajı, Pınarhisar ve Eflani’de de Kaymakam Vekilliği görevinde bulunmuştur. İçişleri Bakanlığı tarafından bir yıllığına İngiltere’nin Reading University’e dil eğitimi almak için gönderilmiştir.

Sporu yaşamın vazgeçilmez  bir parçası haline getiren Sayın Çiçekli, uzun yıllar  yüzme, fitness, kaya tırmanışı, masa tenisi, boks ile ilgilenmiştir. İngiltere’nin Reading kentinde yapılan amatör boks turnuvasında 2. olmuştur. Tek yıldız dalgıçlık brövesine sahip olan Sayın Çiçekli aynı zamanda aktif olarak Snowboard yapmaktadır. Sanata ve spora çok önem veren Kaymakam Atif Çiçekli bulduğu her fırsatta kültürel ve sportif faliyetlere katılmaya ve destek vermeye gayret göstermektedir.

Asalet KARABULUT

1978 yılında Bayburt’ta doğdu. İlkokulu, ortaokulu ve liseyi Bayburt’ta bitirdi. Liseden hemen sonra üniversite sınavını kazanarak üniversiteye girdi ve 2001 yılında Ankara üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi’ni bitirdi. 2003 yılında Kaymakamlık sınavını kazanarak iş hayatına başladı. Atamasının Giresun iline olmasıyla birlikte mesleğe Kaymakam Adayı olarak bu ilde üç yıl boyunca devam etti. Bu üç yıl içinde değişik yerlerde Kaymakam vekilliği yaptı. Bunlar: Ordu-Gürgentepe ilçesi, Giresun-Dereli ve Çamoluk. 2004–2005 yıllarında İngiltere’de İngilizce eğitimi almak ve İngiltere’nin idari yapısı hakkında incelemelerde bulunmak üzere Bakanlık tarafından bu ülkeye gönderildi. Buradaki eğitimini başarıyla bitirdi. İngiltere dönüşü kaymakamlık kursuna katıldı ve 2006 Nisan ayında asaleten Kaymakam olarak Ordu-Kabataş’a tayini çıktı ve burada 2 sene hizmet yaptıktan sonra 2007 Ekim ayında doğu hizmetine yapmak üzere Bakanlık tarafından Kars-Susuz ilçesine atandı. 2007-2009 yıllarında Kars Susuz, 2009-2012 yılları arasında Erzurum Aşkale kaymakamı olarak görev yaptı. 29 Ağustos 2012 tarihinde Battalgazi Kaymakamlığına atanan kaymakamımız halen bu görevi devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

NECİP ÇAKMAK

Ankara Vali Yardımcılığı’ndan Kadirli Kaymakamlığı'na atanan Necip ÇAKMAK, 1959 yılında Bayburt İli’nde doğmuş olup, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi. Kendisi iyi bir boksör olup, bu sporu 10 yıl sürdürdü.

1997 - 1999 yılları arasında Güreş Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi olarak Türk Güreş Sporu’na büyük katkıları oldu. 2007 yılında yapılan Güreş Federasyonu Genel Kurulu’nda “Türk Güreş Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi” olarak seçildi. Bugünde aynı görevini büyük bir özveriyle sürdürmektedir.

Necip ÇAKMAK evli olup, iki çocuk babasıdır.

İLYAS MEMİŞ

1976 yılında Bayburt’un merkeze bağlı Ortaçımağıl Köyü'nde doğdu. İlkokulu kendi köyünde, ortaokul ve liseyi Bayburt’ta okudu. Üniversite tahsilini, 1995-1999 yılları arasında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamladı.

Aynı yıl açılan Kaymakamlık sınavını kazanarak Mayıs 2000 yılında Bayburt Kaymakam adayı olarak göreve başladı.Üç yıllık adaylık sürecinde; Rize’nin Fındıklı, Tokat’ın Başçiftlik ve Artova ilçelerinde Kaymakam vekilliğinde bulundu.

Ayrıca bu dönemde İngiltere’nin Exeter Üniversitesinde 6 aylık İngilizce eğitim kursuna ve Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği’nde 4,5 aylık Milli Güvenlik Akademisi kursuna katıldı.

 Kaymakamlık kursunun ardından asaleten atandığı Kaymakamlık mesleğinde; Mart 2003 - Ekim 2004 yılları arasında Bolu’nun Seben ilçesinde, Ekim 2004 - Ekim 2006 yılları arasında Iğdır'ın Karakoyunlu ilçesinde, 28/10/2006 - 06.08.2010 tarihleri arasında Sivas’ın Hafik İlçesinde görev yaptı. 11.08.2010 tarihden itibaren ilçemizde görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 "Dağlar Bizi Ayıramaz" ve "Zirveler " adlı yayınlanmış iki şiir kitabı bulunmaktadır.

DEDE MUSA BAŞTÜRK

02 Aralık 1977 tarihinde Bayburt’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Bayburt’da tamamladıktan sonra 2003 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

28 Şubat 2005 tarihinde Kırşehir kaymakam adayı olarak başladığı görevi müddetince sırasıyla Burdur İli- Çeltikçi, Giresun İli-Dereli ve Çankırı İli- Eldivan İlçelerinde Kaymakam vekilliği görevlerinin ardından bir yıl süreyle yabancı dil eğitimi; Birleşik Krallığın siyasi, hukuki ve idari yapısı hakkında incelemelerde bulunmak amaçları ile İngiltere’de Sheffield Üniversitesi /Yönetim Okulu (Management School)’nda öğrenim gördü.

İçişleri Bakanlığı’nca mülki idare amirlerinin yetiştirilmeleri amacıyla düzenlenen kaymakamlık kursunu 28.03.2008 tarihinde başarıyla tamamlayarak kur’a ile Ordu İli Kabadüz İlçesine atanan BAŞTÜRK, 02.04.2008-06.08.2010 tarihleri arasında Ordu/Kabadüz kaymakamlığı; 16.08.2010 - 31.08.2012 tarihleri arasında Erzurum/Uzundere kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

06.08.2012 tarih ve 2012/473 sayılı müşterek kararname ile Çanakkale İli Yenice İlçesi kaymakamlığı görevine atanan BAŞTÜRK 15.09.2012 tarihinde Yenice İlçesi Kaymakamı olarak göreve başlamıştır.

SALİH AYHAN

1976 Bayburt doğumlu olan Salih AYHAN ilk, orta ve lise öğrenimini memleketinde, yüksek öğrenimini Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden 2001 yılında mezun olarak bitirdi. Genel Sekreter AYHAN Cumhuriyet Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümünde Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.

Erzincan Hava Alayı Tören Birliği'nde askerliğini yapan Salih AYHAN, MİA mesleğine 2004 yılında açılan sınavı kazanarak Trabzon Kaymakam Adayı olarak başladı. Sırasıyla Samsun'da Teftiş stajı, Trabzon'da vilayet stajını yaptıktan sonra ilk Kaymakam vekilliğini Ordu'nun Çatalpınar ilçesinde yaptı.

Daha sonra yabancı dil kursu stajı için Londra'da dokuz ay dil öğrenimi aldıktan sonra Samsun ili Yakakent ilçesinde vekâlet yaptı. TODAİ'de kamu diploması kursuna katıldı. 91. dönem kaymakamlık kursuna çağrıldı ve kursu üstün başarıyla bitirdi.

Kastamonu ili Azdavay ilçesi ve İlimiz Altınyayla ve Divriği İlçelerinde Kaymakam olarak görev yaptı.

Salih AYHAN 06.03.2012 tarihinde Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri olarak göreve başlamıştır. Eşi öğretmen olan Salih AYHAN'ın Ömer Alp ve Mehmet Bera adında iki oğlu vardır.

MEHMET FATİH ÇİÇEKLİ ve ESENGÜL KORKMAZ ÇİÇEKLİ

1976 Bayburt doğumlu olan Kaymakam Mehmet Fatih ÇİÇEKLİ ilk ve orta öğrenimini Ankara`da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Yaklaşık 7 sene Rekabet Kurumu`nun çeşitli birimlerinde çalıştıktan sonra Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti.

 

Sırasıyla Ordu/Çaybaşı, Bursa/Büyükorhan, Antalya/Gündoğmuş Karabük/Yenice ve Iğdır/ Aralık ilçelerinde görev yaptı. Bu arada The University of Sheffield`da Pre-MBA eğitimi almak üzere İçişleri Bakanlığı tarafından 9 ay süre ile İngiltere`ye gönderildi.

Vatani görevini İstanbul Merkez Komutanlığı`nda Disiplin Subayı Deniz Teğmen rütbesiyle tamamlayan Kaymakam Mehmet Fatih ÇİÇEKLİ, Yenice Kaymakamlığı sırasında yaptığı çalışmalar ve özellikle ilçenin turizme kazandırılması konusundaki proje faaliyetleri nedeniyle 2010 yılında Türk İdareciler Derneği tarafından "Vali Hüseyin Öğütcen - Yılın İdarecisi" ödülüne layık görüldü ve ödülünü Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah GÜL`ün elinden aldı.

1 Eylül 2012 tarihinden beri de Elazığ-Palu Kaymakamlığı görevini yürüten Kaymakam Mehmet Fatih ÇİÇEKLİ, Kovancılar Kaymakamı Esengül KORKMAZ ÇİÇEKLİ hanım ile evli olup, Yavuz Selim isimli bir erkek çocuk babasıdır. İyi derecede ingilizce bilmektedir.

Esengül KORKMAZ ÇİÇEKLİ Kimdir?

1978 Yılında Ankara'da doğdu. İlköğretim ve lise tahsilini Ankara'da tamamladı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden 1999 Yılında mezun oldu.

2004 yılında Kaymakamlık mesleğine başlayan Esengül KORKMAZ ÇİÇEKLİ, Bursa-Harmancık, Eskişehir-Alpu, Düzce-Yığılca, Karabük-Eskipazar ve Iğdır-Karakoyunlu ilçelerinde görev yaptı ve ardından 7 Ağustos 2012 tarih 2012/473 sayılı Kararname ile Elazığ-Kovancılar Kaymakamlığı görevine atandı.

Kaymakam Esengül KORKMAZ ÇİÇEKLİ, İngilizce bilmekte olup, Palu Kaymakamı Mehmet Fatih ÇİÇEKLİ ile evli ve bir çocuk annesidir.

OSMAN KAYMAK

Eyüp Kaymakamı Osman KAYMAK, 1965 Bayburt Merkez Sancaktepe köyünde doğdu. Eğitimini Sancaktepe Köyü İlkokulu, Bayburt Ortaokulu, Bakırköy Kocasinan Lisesinde 1982 yılında bitirdi. Aynı yıl Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanarak kaydını yaptırdı. 1986 yılında bu fakülteden mezun olduktan sonra bir yıl İstanbul Barosuna bağlı olarak İstanbul Adliyesinde avukatlık stajını tamamladı. 1991 yılında Kaymakamlık kursunu başarı ile bitirerek Kütahya İlinde yeni kurulan Pazarlar İlçesine kurucu kaymakam olarak atandı. İki yıl süre ile bu ilçenin kurulması ile ilgili çalışmaları başarı ile tamamladıktan sonra mahrumiyet hizmeti yapmak üzere 1993 yılında Erzurum İli Narman İlçe Kaymakamlığına, bu görevi tamamladıktan sonra da 1995 yılında Malatya İli Battalgazi İlçe Kaymakamlığına atandı. 1998 yılında Niğde Vali Yardımcılığına atandı. 2000 yılında İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimini Büyükşehir İlçe Yönetim Sorunları, Battalgazi İlçesi Örnek Olayı konulu tez çalışması ile tamamladı. Gölcük depremi sonrası deprem yaralarını sarmak üzere oluşturulan Kocaeli Valiliği Kriz Merkezinde 6 ay süreyle; geçici görevlerde bulundu. İçişleri Bakanlığı, Sivil Savunma Genel Müdürlüğü ve Bayındırlık Bakanlığının açmış olduğu Hizmet içi Eğitim kurslarına katılarak Afet Sonrası Acil Yardım ve Koordinasyon konularında; Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliğinin açmış olduğu Vali Yardımcıları Oryantasyon Seminerlerine katılarak sertifika aldı.Battalgazi Kaymakamlığı görevi sırasında Malatya Valisinden, Kocaeli Deprem Bölgesindeki geçici görevinden dolayı Kocaeli Valisinden; Afyon Deprem Bölgesi geçici görevinden dolayı Afyon Valisinden ve Niğde Vali Yardımcısı olarak da Niğde Valisinden veSuluova Kaymakamı olarak Amasya Valileri Hüseyin POROY ve Erhan TANJU’dan Takdirname alarak ödüllendirildi. 2003 yılında Amasya İli Suluova İlçe Kaymakamlığına, 2006 yılında Elmadağ Kaymakamlığına, burada iki yıl görev yaptıktan sonra 04.09.2008 tarihinde Eyüp Kaymakamlığına atandı. Evli ve iki erkek bir kız çocuğu olan Osman KAYMAK orta derecede İngilizce bilmektedir.
İSA KARAASLAN

Ordu ili Çatalpınar Kaymakamlığı’na atanan Bayburt doğumlu İsa Karaaslan, görevine başladı. Çatalpınar Kaymakamı Savaş Konak’ın Malatya İli Kuluncak İlçesi’ne atanmasıyla boşalan kaymakamlık görevine İsa Karaaslan getirildi. İçişleri Bakanlığı’nın atama kararnamesiyle yeni görevine başlayan Karaslan, yaptığı açıklamada Çatalpınar ilçesini daha ileriye taşıyacaklarını belirterek, “Ekip çalışması içerisinde, kurumlar arası ilişkilerin en üst seviyede olmasını sağlayacağız.” dedi.

Demirözü’nün Işıkova köyünde doğan Kaymakam Karaslan, yükseköğrenimini Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde tamamladı. Maliye Bakanlığı’nda Gelir Uzman Yardımcılığı ve Milli Emlak Denetmen Yardımcılığı görevlerinde bulundu. İçişleri Bakanlığı kararnamesiyle Ordu Çatalpınar Kaymakamlığı’na atanan Karaaslan, 09.11.2011 tarihi itibari ile görevine başladı.


ASALET KARABULUT

MUSA BAŞTÜRK

ESENGÜL KORKMAZ ÇİÇEKLİ

İLYAS MEMİŞ

MEHMET FATİH ÇİÇEKLİ

NECİP ÇAKMAK

OSMAN KAYMAK

SALİH AYHAN


haber:Peyami Sefa Karabacak


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
oğuzhan şener - 6 yıl önce
karahan daştan da kars wali yardımcılıgından dogubeyazıta kaymakam olduu..
Avatar
abdulmuttalip güzel - 6 yıl önce
pamukova kaymakamı tuncay dursun da bayburtlu sanırım unuttunuz.
Avatar
Talha KARABACAK - 6 yıl önce
kolay gelsin.çalışma güzel olmuş ama bunların dışında kaymakamlarımızda var( trabzon-beşikdüzü kaymakamı ufuk bey).acaba başka yazılamayanlar da varmı?
Avatar
Sefer açıkgöz - 6 yıl önce
eski cumayeri kaymakami ahmet karaaslan da bayburtlu o da unutulmuş
Avatar
metin kaçan - 6 yıl önce
bayburtun il olmasında en büyük katkıyı sağlayanların başında olan eski belediye başkanı muammer daşta nın oğlu karahan daştan da doğubeyazıt kaymakamlığına atanmıştır.
Avatar
TAHIR ÇİÇEKLİ - 4 yıl önce
BEN HEMŞERILERIMLE HER ZAMAN GURUR DUYMUŞUMDUR
Avatar
TAHIR ÇİÇEKLİ - 4 yıl önce
SAYIN AKRABAM MEHMET FATIH ÇİÇEKLİ VE DEGERLI EŞINE GOREVLERINDE BAŞARILAR DILERIM