banner520

BAYBURT ÜLKÜ OCAKLARI YILBAŞI KUTLAMALARINI KINADI!

Bayburt Ülkü Ocakları İl Başkanı Oğuzhan Okutmuş, yeni yıl kutlamalarının Bayburt’ta da yaygın hale geldiğini ve gençler tarafından salonlar kiralanarak kutlama programları düzenlendiğini ifade ederek, “Yılbaşı kültürel bir kaymadır,Akide'de bozulma Amel'de ise fesattır. Görünüş ile müslümansızlaştırılmaya çalışan neslin evlatları, unutmayınız ki şekli benzeşme zaman ile itikadi benzeşmeye döner” dedi.

BAYBURT ÜLKÜ OCAKLARI YILBAŞI KUTLAMALARINI KINADI!
28 Aralık 2013 Cumartesi 13:24

banner547
 Ülkü Ocakları İl Başkanlığı yaklaşan yılbaşı ile ilgili kaygılarını bir yazılı açıklama ile kamuoyuna duyurdu.

Bayburt Ülkü Ocakları İl Başkanı Oğuzhan Okutmuş, yaptığı yazılı açıklamada, 31 Aralık gecesinin çeşitli etkinliklerle hıristiyanlar tarafından kutlanan yeni yıl eğlencelerinin, ülke genelinde olduğu gibi Bayburt’ta da yaygınlaştığını ifade ederek, “İlimizde bir çok işletme bu güne özel hazırlanmakta, düğün salonları kiralanarak gençler tarafından biletli eğlenceler tertip edilmektedir. Hıristiyanlara ait olan bu geceyi o veya bu sebepten dolayı kutlar, kutlayanlara yardımcı olur veya çocuklarımıza örnek teşkil edecek şekilde televizyon programlarını izletirsek bu durum bizlerde; kimlik kaybına, kişiliksizleşmeye ve damla damla eriyip batının içinde kaybolmamıza sebep olur. Yılbaşı Kültürel bir kaymadır, Akide'de bozulma Amel'de ise fesattır. Görünüş ile müslümansızlaştırılmaya çalışan neslin evlatları unutmayınız ki şekli benzeşme zaman ile itikadi benzeşmeye döner” dedi.

Okutmuş açıklamasında şu ifadelere yer verdi :

"Gençliği uyarmak milli sorumluluktur” 

 

"İki Cihan Serveri Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) şöyle buyurmaktadır : “Kim bir topluluğa benzerse onlardan olur”, “Kim bir topluluğun karartısına katılır, kalabalığını artırırsa o onlardandır.” Hadis-i Şerifler olaya bakış açımızı ve düşünmemiz gerekenleri açıkça ortaya koymaktadır. Hıristiyanlığa  putperestler tarafından sokulan Hz. İsa Dönemin de dahi olmayan, ölümünden yüzyıllar sonra ortaya atılan bu olgu, kimliğimizi, kültürümüzü, medeniyetimizi, kişilik ve şahsiyetimizi, ahlak ve itikatımızı tehdit etmektedir. Yeni yıl kutlamaları hususunda gençliğimizi uyarmayı milli bir sorumluluk olarak görmekteyim. Hıristiyanlarda hakim olan ve kabul gören 'müslümanların cahilleri ile kutluyoruz’ düşüncesini de kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz.”

“Yılbaşımız 1 Muharrem’dir”

“Türk-İslam Ülküsünü savunan bir hareketin temsilcisi olarak ta Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in ilkokul çağındaki küçük bir kız çocuğu tarafından gönderilen yılbaşı tebrik kartına verdiği cevaba da değinmeden geçemeyeceğim. Türkeş mücadelenin çok çetin geçtiği 1978 yılında kendisine gelen karta cevaben kendi el yazısı ile ''Evladım kartına teşekkür ederim. Ama biz müslümanız ve bir hıristiyan geleneği olan 1 Ocak tarihini yılbaşı olarak kutlamayız. Bizim yılbaşımız Hicri yılbaşı olan 1 Muharrem’dir. Yani Aşure günüdür. Bundan sonra bu günü anmaya dikkat et'' diyerek tüm Türk milletine bu durum hakkındaki görüşlerini de bildirmiştir.”

“Galip gibi görünenleri taklit etmeyeceğiz”

“Bu millet Noel Baba'nın değil, Dede Korkut’un torunlarıdır. Dünya Türk milletini milli piyango, yılbaşı çekilişi ve tombala ile değil, ahlak, karakter  ve fazileti ile, dansöz ve fasılları ile değil, üstün aile düzeni ve eğitim düsturu ile, yılbaşı kostümleri ile değil, saat 12'yi bekleyip neyi kutladığını dahi bilmeyen profil ile değil, Türk Milleti ile özdeşleşmiş olan doğruluk, sözünde durmak, mukaddes değerler uğruna gözünü kırpmadan ölmek gibi bir çok yiğitlik ile tanımaktadır. Bu duruşu ve vizyonu bu milletin elinden almaya çalışanlara Türk gençliği dik durmalı, mağlup olmadık, olmayacağız, galip gibi görünenleri taklit etmeyeceğiz demeli ve bu tür kutlamalardan uzak durmalıdır. 31 Aralık gecesini sıradan bir gün olarak yaşamalı, çevremizdeki insanları da uyarmalıyız.”

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.