banner520

Başkan adayı Mete Memiş’e coşkulu karşılama

AK Parti Bayburt Belediye Başkan Adayı Mete Memiş, Bayburt’a gelişinde yoğun bir ilgiyle karşılandı.

Başkan adayı Mete Memiş’e coşkulu karşılama
13 Aralık 2013 Cuma 11:56

 AK Parti Bayburt Belediye Başkan Adayı Mete Memiş, Bayburt’a gelişinde yoğun bir ilgiyle karşılandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde Bayburt Belediye Başkan Adayı olarak açıkladığı Mete Memiş, Ak Parti Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek ile Bayburt'a gelirken coşkulu bir şekilde karşılandı.

Bayburt-Gümüşhane yolu Aydıntepe yol ayrımında partililer tarafından çiçeklerle karşılanan Memiş, kendisini karşılayanlarla tek tek tokalaştı. Karşılamanın ardından yaklaşık 300 araçlık konvoyla şehre gelen Memiş, Ak Parti İl Binası'nda bir konuşma yaptı. Ak Parti İl Başkanı Hakan Kobal'ın selamlama konuşmasından sonra Bayburt Belediye Başkanı Hacı Ali Polat bir konuşma yaptı. 
Ak Parti Bayburt Belediye Başkan adayı Mete Memiş, adaylığının bir değişim ve dönüşüm neticesinde olduğunu vurgulayarak konuşmasına şöyle devam etti:  

ADAYLIĞIM BİR DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜMÜN NETİCESİDİR

"Benim adaylığım birilerinin kaybettiği veya birisin kaybettiği bir sonuç değildir. Benim adaylığım sayın Başbakanımızın dediği gibi bir değişim ve dönüşümün neticesidir. Yoksa birileri kaybetti birisi kazandı içerisinde olmadık. Seçildiğimiz gün 30 Mart’ta sayın başkanımızın bıraktığı yerde onun tecrübelerinden de faydalanarak kalınan yerden devam edeceğimizden kimsenin endişesi olmasın. Biz devlette devamlılığı esas alındığı gibi Bayburt’ta belediyedeki devamlılığı da esas alacağız. Bu kesindir. Ve bu süreçte başkanımızdan faydalanacağız hem de diğer aday adaylarımızın güzel fikir ve projelerinden faydalanacağız. "

BİZ ESKİNİN TASFİYESİ İLE DEĞİL YENİNİN İNŞASI İLE GÖREVLİYİZ

"Biz eskinin tasfiyesi ile değil yeninin inşası ile görevliyiz. Bunu bu şekilde kabul ediyoruz. Belediye her geçen dönem değişiyor söylemini kabul etmiyoruz. Bu bir süreçti, belediye devam edecek. Önceki gün Bekir beydi, dün Hacı Ali bey, bugün Mete Memiş, yarın da bir başkası. Esas olan şahıslar değildir, esas olan belediyecilikteki AK Parti anlayışıdır. "

 ESAS OLAN BELEDİYECİLİKTEKİ AK PARTİ ANLAYIŞIDIR VE HİZMETLERİN DEVAMIDIR.

"Esas olan belediyecilikteki AK Parti anlayışıdır ve hizmetlerin devamıdır. Şunu bilelim ki AK Parti olarak seçimlere lafla değil plan ve projelerimizle giriyoruz. AK Parti Türkiye’mizin son 11 yılında çok önemli gelişmelere imza atmıştır. Önemli değişimleri gerçekleştirmiştir. Bunlardan en önemlileri ekonomik gelişmelerdir. Hem ekonomik gelişmeleri hem de demokratikleşme ve soysallaşme gelişmelerini Bayburt’umuza aktarmaya elimizden geldiği kadar gayret ve çaba sarf edeceğiz. "

AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİ TÜRKİYE’DE ŞEHİRLERİMİZE VİZYON VE KİMLİK KAZANDIRMIŞTIR

"Malumunuzdur ki AK parti belediyeciliği Türkiye’de şehirlerimize vizyon ve kimlik kazandırmıştır. Bu kimlik ve vizyon kazandırmada Bayburt’umuzu kaldığı yerden alıp daha ileriye götürmenin gayreti ve çabası içerinde olacağız.  Bu kardeşiniz seçildiği gün Bayburt’ta partili partisiz, konumları ve statüleri ne olursa olsun herkese eşit mesafede olacağız. Biz Bayburt’un adayıyız. "

BAYBURT’UN BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIZ

"Bayburt’un belediye başkanı olacağız. Biz sadece Bayburt adına taraf olacağız. Ve Bayburt’a iklim kazandıracak her düşüncenin destekçisi olacağız, her düşüncenin yardımcısı olacağız. AK Parti’nin Ak Belediyecilik anlayışı ile diyorum ki, demokratik kültüre sahip, çoğulculuğu ve katılımcılığı önemseyen, sosyal bir belediyecik anlayışı ile yapacağımızı her önemli işte sivil toplum, kamu kurumlarının, belediyemiz çalışanları ve yöneticilerinin, belediye meclisi üyelerinin, muhtarlarımızın ve halkımızın ve özellikle şehirlerin hafızası olan basınımızın görüşlerine müracaat edip, önemseyeceğiz. "

BİZ BAYBURT’A EFENDİ OLMAYA DEĞİL HİZMETKÂR OLMAYA TALİBİZ

"Bayburt’umuzu başbakanımızın ortaya koyduğu 2023 vizyonu ile buluşturacak bir özlem ile el ele vererek sevgi ve huzur şehri Bayburt’umuzu özlenen Bayburt haline getireceğiz. Bayburt’umuza sesimizi yüksek sesle haykırmak yerine bugüne kadar yapılanlara bir taş da biz koyalım adına sadece elimizi değil yüreklerimizi bu yola koyduk. Bundan asla vazgeçmiyoruz. Biz Bayburt’a Efendi olmaya değil hizmetkâr olmaya talibiz. "

BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIMIZ İNSANIMIZI VE ŞEHRİMİZİ KALICI BİR HUZURLA BULUŞTURACAK

"Değerli başkanımızın bilgi ve tecrübelerinden faydalanmanın sözünü huzurlarınızda veriyorum. AK Parti belediyeciliği bir kadro ve ekip işidir. Bu ekip Bayburt’ta vardır, belki eksik tarafları vardır, tamamlanacaktır. Kesinlikle bir yenilenme değildir. Belediyecilik anlayışımız insanımızı ve şehrimizi kalıcı bir huzurla buluşturacak. İnsanımızı tabiat ve şehir arasında tercih yapmak zorunda bırakmayacak. Tabiat ve şehri iç içe yaşayan insanlar konumuna getireceğiz. Biz bugüne kadar yapılanları yeterli görmüyoruz, bu şehre bu güzel Bayburt’a ve insanına daha çok nasıl hizmet sunarız düşüncesi gayreti ve çabası içerisinde olacağız. "

YETİŞMİŞ İNSAN KAYNAKLARIMIZI BAYBURT’UMUZ İÇİN EN VERİMLİ ŞEKİLDE KULLANMANIN GAYRETİ VE ÇABASI İÇERİSİNDE OLACAĞIZ

"Bayburt’umuz tarihinin hiçbir döneminde vatan ve devlet düşmanı çıkmayan ender şehirlerimizden biridir. Bayburt’umuz bugüne kadar devletine hep veren olmuştur. Bu açıdan Bayburt’umuz bu canından çok sevdiği devletini çok ama çok daha yanında görmek ister. Bunu sayın vekilimiz ve seçilmiş, atanmış tüm yöneticilerimizle her ortamda her platformda talep edeceğiz, devletimizi daha çok yanımızda görmenin gayreti içerisinde olacağız. Yetişmiş insan kaynaklarımızı Bayburt’umuz için en verimli şekilde kullanmanın gayreti ve çabası içerisinde olacağız."

 BAYBURT VE ÜNİVERSİTE KAVRAMLARI SIK SIK BİR ARAYA GELMELİ

"Üniversite şehirlerin kalkınmasında önemli role sahiptir. Bu yüzden Bayburt ve üniversite kavramları sık sık bir araya gelmeli, Bayburtlu’yu ve üniversiteyi daha çok buluşturmanın gayretini göstereceğiz. Üniversiteyi çalışmalarımıza paydaş yapıp, üniversitenin bilgi ve deneyimlerinden faydalanacağız. Milletlerin övgüleri tarihleriyle anlamlıdır. Tarih ve kültür şehri Bayburt’umuzun bu dokusunu bozmadan modern bir hüviyete kavuşturmanın gayreti içerisinde olacağız. " 

AR-GE VE PROJE MERKEZİ OLUŞTURULACAK

"Gelecek nesillerin iddiası olsun diye Çoruh’umuzu başına buyruk akıtmayarak, onu Bayburt ve Bayburtlu adına disipline ve terbiye edeceğiz. Yayla turizmi ve kış sporları açısından önemli özellikler arz eden Bayburt’un cazibe merkezi olması için her türlü çabanın içerisinde olacağız. Modern belediyecilik anlayışımızı sosyal demokratik bir çerçeve içerisinde oturtarak düşüncelerimizin verimli bir şekilde hayat bulması için bir AR-GE ve proje merkezi oluşturulacaktır. "

VER ELİNİ BAYBURT, BİZ BİRLİKTE BAYBURT’UZ

"Bütün bunları yapıyorken desteğimizi sayın başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan, ilimiz milletvekili Sayın Bünyamin Özbek’ten ilimiz Valisi ve üniversitemiz rektöründen, STK’lardan ve çok kıymetli Bayburtlu halkından alarak kısa, orta ve uzun vadede tasnif ederek bir bir gerçekleştirmenin gayreti içerisinde olacağız. Bu süreçte biz bütünüz, Bayburt’umuz küçültülmeye, parçalanmaya tahammül edemeyecek kadar kritik bir dönemi yaşıyor. AK Parti belediyeciliğini devam ettirmenin çabası içerisinde olacağız. Bu konuda gecemizi gündüzümüze katarak çalışmalarımızı sizin de desteklerinizle devam ettireceğiz.  Ve son cümlemiz, ver elini Bayburt, biz birlikte Bayburt’uz."Haber:P.s.Karabacak

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Selami Bilgin - 7 yıl önce
vay be bu memlekette ne kadar yalaka insan varmış...

düne kadar mete memiş kim miş, biz ithal aday itemiyoruz diyen ler şimdi aynı safta yer alıyorlar...
Avatar
Safak Güngör... - 7 yıl önce
içlerinden samimi olarak gülümseyen göremiyorum.
Avatar
Şahika - 7 yıl önce
nasıl bir tasviye düşünebiliyormusunuz ! siyaset gerginliği, çekişmeyi affetmez. hele gruplanmayı iç affetmez. bir dönem bayburt üniversitesi kurucu rektörü mollamahmutoğluna cumhurbaşkanı kanalıyla tuzak kurmayı başaranlar, şimdi aynı camianın başbakan gurubu tarafından tasviye edildi. hayırlı olur inşaallah..
Avatar
ali - 7 yıl önce
Binyamin bey mühtiş bir oparasyon gerçekleştirdi.Bir hamlede yusuf beyi harcadı.Ama bakalım onu bu seçmen nasıl harcayacak görecez.Bayburt acilen özbeklerden kurtulmalı.saygılar
Avatar
Fikret gülhan - 7 yıl önce
belli oluyor ak parti hizmetleri,maşallah bir fen lisesini bile çok gördü başbakan ama şırnaka havaalanı yapıyor.bayburtlu bu dönem dersini verecek inşallah.
Avatar
ramazan karapınar - 7 yıl önce @Selami Bilgin
inanın ben hiç birşey anlamadım neden belediye başkanı devam edilmedi adam çalıştıda ondanmı acaba tekrar aday olamadı inanın kalpten diyorumki bu belediye başkanı bayburda çok emek harcadı saygılarımla
Avatar
69sevdam - 7 yıl önce
bünyamin özbeke şunu diyorum inşallah seçimlerde bayburt kaybedilir.. ozaman senin o gidişinide görürüm...
Avatar
veli özer - 7 yıl önce
h.ali polattan ne fazlası varki başka şehirden ithal adam getirtiliyor!!