banner520

MEMUR-SEN 1 MAYIS EMEK, DAYANIŞMA, KARDEŞLİK VE MEDENİYET BULUŞMASI BİLDİRİSİ

Türkiye’nin en büyük sivil toplum hareketi Memur-Sen ailesi olarak; 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’nı, kardeşliğimizin pekişmesi, çözüm sürecinin milletimizin iradesi doğrultusunda sonuçlanması ve kadim medeniyetimizin yeniden inşası için “Emek, Dayanışma, Kardeşlik ve Medeniyet Buluşması” temasıyla Diyarbakır’da kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

MEMUR-SEN 1 MAYIS EMEK, DAYANIŞMA, KARDEŞLİK VE MEDENİYET BULUŞMASI BİLDİRİSİ
02 Mayıs 2014 Cuma 11:08

banner547
 “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışıyla; temel hak ve özgürlükleri, hukukun üstünlüğünü, katılımcı demokrasiyi ve insan onurunu esas alan, emeği değerli kılan, hiç kimseyi ötekileştirmeyen demokratik sosyal hukuk devletini önemsiyoruz.

    Birlik ve beraberliğimizi; farklılıklarımızı ortak zenginliğimiz kabul ederek özgür birey ve eşit vatandaşlık temelinde daha da kuvvetlendireceğiz.

    Suriye’de, Mısır’da, Arakan’da, Filistin’de, Gazze’de, Doğu Türkistan’da, Orta Afrika’da yaşanan zulümler bitene, zalim yönetimler devrilinceye kadar “mazlumlar için direniş, insanlık için diriliş” mücadelemizi sürdüreceğiz.

 Saygın iş, örgütlenme hakkı ve kıdem tazminatı konusundaki talepler karşılanarak modern kölelik olan taşeron işçiliğe son verilmesini talep ediyoruz. İş güvencesiz, esnek ve kuralsız çalışma uygulamalarının çalışma hayatını kuşatmasına izin vermeyeceğimizi bir kez daha ifade ediyor, herkesi, “saygın iş” ilke ve uygulamalarını hakim kılmak noktasında kararlı olmaya davet ediyoruz.

    Sendikal mücadelemizi; emeğin, alınterinin, ekmeğin daha değerli olduğu Türkiye vizyonuyla yürütüyoruz.     Ekmeğin hakça bölüşülmesini, emeğin hakkının verilmesini, kamu görevlilerine yönelik yasakların sona ermesini sendikal misyonumuz olarak görüyoruz. Bunun için;

    Ekonomideki büyümenin istihdama yansımasını ve işsizliğin önlenmesini istiyoruz.

    Asgari ücretin insan onuruna yaraşır bir düzeye çıkarılmasını istiyoruz.

    Kamu görevlilerine refah artışından pay verilmesini talep ediyoruz.

    Disiplin cezaları affedilsin diyoruz.

    2005’den sonra göreve başlayanlara, bir derece verilsin istiyoruz.  

    Öğretim elemanlarının ücretlerinin iyileştirilmesine mahsus akademik zammın yapılmasını istiyoruz.

    4/C’li personelin kadroya geçirilmesini vazgeçilmez talebimiz olarak görüyoruz.

    Üniversite mezunu kamu işçilerinin memur kadrolarına geçirilmesini istiyoruz.

    Emekli ikramiyesinin hesaplanmasındaki 30 yıllık süre sınırlamasının kaldırılmasını talep ediyoruz.

    Ek ödemelerin tamamı emekli maaşına yansıtılmalı diyoruz.

    Bütün kamu görevlilerinin ek göstergeden yararlanmasını ve ek göstergelerin artırılmasını talep ediyoruz.

    Fazla çalışma ücreti ödenmesini ve fazla çalışma ücretinin artırılmasını istiyoruz.

    Kamu görevlilerinin grev ve siyaset hakkına sahip olmasını istiyoruz.

    Bütün çalışanların sendikal örgütlenme hakkına sahip olmasını istiyoruz.

    Darbelerin, muhtıraların, ara rejim dönemlerinin mevzuattaki kalıntılarının ve toplumsal hayattaki bütün izlerinin silinmesini istiyoruz.

   Milletimizin, 17 Aralık küresel operasyonunda olduğu gibi vesayetin her türlüsünü tasfiye etmek konusundaki kararlılığını destekliyoruz. Özgürlükçü, katılımcı, sivil, demokratik, insan onuruna dayanan ve demokratik sosyal hukuk devletini var edecek Yeni Anayasa’nın, milletimizin vazgeçilmez talebi olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz.

 

   Büyük Memur-Sen ailesi olarak; Büyük ve Yeni Türkiye hedefinde milletimizle birlikte yol almaktan, dünyada zulmün bitmesi adına mazluma destek olmaktan, zalime ve zulme karşı çıkmaktan, sömürü düzenine direnmekten vazgeçmeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz. Emperyalizm, kapitalizm ve siyonizmin dünyayı hapsetmek istediği kan, zulüm ve sömürü düzeninin “önce insan” ve “mutlaka insan onuru” diyenlerin elbirliğiyle yıkılacağına inanıyoruz. 01.05.2014

                                                                                                                            Fikret ÖZBEY

Memur-Sen Bayburt İl Temsilcisi

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Emrah AKTAŞ - 7 yıl önce
sevgili fikret hoca sizlere selam söylüyorum. bayburt hasretini bu sitelerle gideriyorum. tanıdık bir sima görüncede altondaki haberi bir solukta okuyorum. hatırlarsan eğitim bir sen e geçmem için çok çaba sarfetmitin. şimdi ben alanya halk eğitimi merkezi müdürlüğünde müdür yardımcısıyım ve bu sendikanın aktif üyelerinden biriyim. tekrar selamlar sağlıcakla kalın
Avatar
Çapulcu bayburtlu - 7 yıl önce
emperyalizm kapitalizm siyonizme son verilsin istiyorsunuzda hiçbir eyleme katılmıyorsunuz akp ye oy veriyorsunuz bunları desdekliyorsunuz bu ne lahana bu ne perhiz ya kafanız çalışmıyor yada işinize öyle geliyor