BİREYSEL SULAMA MAKİNE VE EKİPMANLARI VE 32 ÇEŞİT TARIM ALET VE MAKİNELER İÇİN YÜZDE 50 DEVLET DESTEĞİ DEVAM EDİYOR

Bayburt Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdulkadir Karabulut; Bireysel Sulama Makine Ve Ekipmanları ve 32 çeşit tarım alet ve makineler için yüzde 50 devlet desteği için son başvuru tarihinin bu gün olduğunu ve tüm çiftçilerin başvurularını yapmaları gerektiğini açıkladı.

BİREYSEL SULAMA MAKİNE VE EKİPMANLARI VE 32 ÇEŞİT TARIM ALET VE MAKİNELER İÇİN YÜZDE 50 DEVLET DESTEĞİ DEVAM EDİYOR
22 Temmuz 2013 Pazartesi 15:04

 Karabulut açıklamasında ; “ Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından uygulanmasına devam edilen Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında yüzde 50 hibe destekli 2013 yılı Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Hakkında Tebliğ, 28689 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

         Tebliğde belirtilen usul ve esaslara göre hazırlanan mal alım başvuruları, bu tebliğin yayım tarihinden itibaren başvuruları devam ettiği, son başvuru ise 22.07.2013 tarihi mesai bitimine kadar İl Müdürlüklerine teslim edilmelidir. Başvurulabilecek yatırım konuları ve başvuru şartları ilgili tebliğden öğrenilebileceği gibi, ayrıntılı bilgi için İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğüne müracaat edilmesi gerekmektedir.

Programın Aşağıdaki Yatırım Konularını Kapsamaktadır:

        Anıza doğrudan ekim makinesi, Arıcılık makine ve ekipmanı, Balıkçı gemilerinde soğuk depo, Balya makinesi, Biçerbağlar, Biçerdöver ürün hasadında kullanılan GPS ve dane hesaplama makinesi, Canlı balık nakil tankı, Çayır biçme makinesi, Çeltik fide dikim makinesi, Çiftlik gübresi dağıtma makinesi, Dal parçalama makinesi,  Diskli tırmık, El traktörü, Fındık toplama makinesi, File sisteminin kurulması Güneş kolektörü, Mibzer, Motorlu tırpan,Pamuk toplama makinesi, Pancar söküm makinesi,Patates söküm makinesi, Pülverizatör,Sap parçalama makinesi,Sap toplamalı saman makinesi, Silaj makinesi,Sıra arası çapa makinesi Su ürünlerinde buzlama makinesi, Su ürünleri için kuluçka dolabı,Süt sağım ünitesi ve soğutma tankı, Tambur filtre, Taş toplama makinesi,Toprak frezesi,Yem hazırlama makinesi,Zeytin hasat makinesi.

           Bayburt Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdulkadir Karabulut; Bireysel Sulama Makine Ve Ekipmanlarına Yüzde 50 Devlet Desteği başvurularının ise 30 Temmuz gününe kadar devam edeceğini belirterek;

           “ Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından uygulanmasına devam edilen Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında yüzde 50 hibe destekli 2013 yılı Bireysel Sulama Makine ve Ekipman Alımları Hakkında Tebliğ, 28664 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Tebliğde belirtilen usul ve esaslara göre hazırlanan mal alım başvuruları, bu tebliğin yayım tarihinden itibaren başvuruları devam ettiği, son başvuru ise 30.07.2013 tarihi mesai bitimine kadar İl Müdürlüklerine teslim edilmelidir.

            Başvurulabilecek yatırım konuları ve başvuru şartları ilgili tebliğden öğrenilebileceği gibi, ayrıntılı bilgi için İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğüne müracaat edilmesi gerekmektedir.

Programın Aşağıdaki Yatırım Konularını Kapsamaktadır:

Tarla içi damla sulama sistemi kurulması, Tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması, Tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulması, Lineer sistem yağmurlama sulama makinesi alınması, Center pivot sistem yağmurlama makinesi alınması, Tamburlu sistem yağmurlama sulama makinesi alınması, Güneş enerjili sulama sistemleri kurulması


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.