banner520

BAYGİAD GÜNDEMDEKİ OLAYLARI DEĞERLENDİRDİ

Bayburt Girişimci İş Adamları Derneği (BAYGİAD)’ın hizmet binasında yapılan toplantıya; BAYGİAD Başkanı Habip Berber, Eski Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erol Köprücü, Aba Koleji Müdürü Bekir Saliç, FEM Dershanesi Müdürü Ertan Özcan, İş adamı Suat Köprücü katıldı.

BAYGİAD GÜNDEMDEKİ OLAYLARI DEĞERLENDİRDİ
20 Ocak 2014 Pazartesi 13:40

banner547
 Son dönemlerde yaşanan yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarını ve sonrasında yaşanan olayları dikkatle takip etmekte olduklarını belirten BAYGİAD Başkanı Habip Berber açıklamasını şöyle sürdürdü.

“ Bir asırlık mazisiyle Türk –İslam alemine büyük hizmetler yapan ‘’Gönüllüler Hareketine  ‘’yönelik karalama çabaları bizleri derin üzüntüye ve hayal kırıklığına sevk etmiştir. Hukukun en temel felsefesi olan ‘’ berat-ı zimmet ‘’ yani suç ispat edilmedikçe herkes masumdur ilkesi ayaklar altına alınmış, sanki bir şeylerin üzerini örtmek telaşıyla sürekli ‘’ hizmet hareketi ‘’ kara propagandalara mazur bırakılmış ispattan uzak ithamlarla lekeleme gayretine girilmiştir.

         17 Aralık ve sonrası gelişen süreçte masum insanlara değişik ithamlarda bulunulmuş, iki binin üzerinde neyle suçlandığı bilinmeyen ithamlarla emniyet kuvvetlerinde görev yapan polis teşkilatının mensupları ülkenin dört bir tarafına keyfi bir tavırla görev yerleri değiştirilmiştir. Yaşanan her türlü olumsuzluğu  ‘’ Hizmet Hareketi ‘’ ile ilişkilendirmeyi kendine vazife bilen yeni bir zümre türetilmiş, iftiraya, kine, nefrete ve haset’e bandırdıkları kalem ve dilleriyle adete ‘’Hizmet Hareketine ‘’ saldırmayı marifet bilenlerin nasıl bir seviye problemi yaşadıkları görülmektedir.

        Tüm bunlara ilave olarak Sayın Başbakanın ‘’ Hizmet Hareketine ‘’ yönelik olarak saf ettiği vahim sözler bizlerin şaşkınlığı ve hayretini bir kata daha artırmıştır. ‘’ inlerine girmek ‘’, ‘’paralel devlet ‘’, ‘’ çete ‘’,  ‘’ taşeron’’, ‘’ virüs’’ gibi ağır ithamlarına en son olarak ‘’ Haşhaşi ‘’ benzetmesini de ilave ederek bizlerin gönüllerinde ve zihinlerinde büyük hayal kırıklıklarına sebebiyet vermiştir. En son Büyük Elçiler toplantısında, bu milletin bayrağını nefesini soluğunu ve tüm değerlerini dünyanın 165 ülkesinde temsil etmekten büyük onur ve gurur duyan , ‘’ Türk Okullarına ‘’ yönelik olarak aleyhte propaganda yapılması talimatını büyükelçilere iletmiş olması büyük bir talihsizlik olarak algılanmıştır. Faaliyet gösterdikleri tüm ülkelerde sulhun, sukutun, insaniliğin ve İslamiliğin tüm güzel örneklerini göstermeyi kendilerine gaye edinmiş olan  ‘’ Türk Okulları ‘’ nın böyle ithamlara maruz kalması kabulü mümkün olmaya bir durumdur; ya da en basit tabirle kendilerine yapılan ‘’ çok büyük bir haksızlıktır. Elbette gelecek kuşaklar tüm bunların değerlendirmesini yapacak, herkese hak ettiğini iade edecektir.

       Bu toz duman ortamda bile ‘’ hizmet hareketi ‘’ menfiliklere misliye mukabelede bulunmamış, kendi çizgisinden taviz vermeden  ‘’ la havle ‘’ diyerek, ‘’ bu da geçer ya Hu ‘’’ demeyi tercih ettirmiştir. Üslubun ne denli önemli ve gerekli olduğunu bir kez daha tüm insanlığa ispat etmiştir.

       Bu bağlamda yerelde Adalet ve Kalkınma Partisi Bayburt İl Başkanlığına gidilerek, bu üslup ve söylemden duyulan rahatsızlık, parti il yöneticilerine aktarılmıştır.

       Elbette zaman en güzel ilaçtır. Tüm yaşananların daha iyi anlaşılması zaman gerektirecektir. Ama bu geçen zamanın zarara dönüşmemesi milletimiz ve yüksek ideallerimiz adına bir temennidir. Son olarak Merhum Akif in dediği gibi ;’’ Tarihi tekerrür diye tarif ediyorlar; Hiç ibret alınsaydı tekerrür mü ederdi? ‘’ Hisse ve ibret tüm yaratılmışların hesabına olması temennisi ile saygılar sunarız.”

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
doğru söyler - 8 yıl önce
öyle ya baygiaddaki akp'liler ses çıkarmaz ise baygiad konuşur ve hataları yokmuş gibi karşıdakini şuçlarlar.640 bin taşeron işçi kadrolu olacaktı bu olaylar yüzünden olamadılar garibanların ekmeğiyle oynadınız yaradanı kandıramayacaksınız.sizin beddualarınızın hadiste yeri var,yezid demeniz v.s benzetmeleriniz çok hoş,başkalarının telefonları mahremiyetleri gözler önüne saçılırken iyi öylemi ?biraz da kendinizi sorguya çekin,herkes kendini hesaba çeksin,bu dünya öyle zannedildiği gibi sonsuz değil,i̇lahi adelet tecelli edeceği zaman herkes ne yaptığını mutlaka görecek.
Avatar
mirzabey - 8 yıl önce
habip bey seninle bir iki karşılaşmışlığım var açıklamalarına üzüldüm.beraatı zimmet diyorsun ama sen zaman gazatesi bugun tv , s haber yandaşları 17 aralıktan beri yaptıkları yayınları sabahtan akşama kadar meşru hükümeti düşürmek için rüşvet adı altında bangır bangır bağırıken suçları netleşmemişken herkesi hırsız ilan ederken iyi ( suçlu kimse cezasını kanunlar versin fetullahın silahşörleri değil),bu yaptığınız hançerleme asla karşılıksız kalmayacaktır.eğer kalırsa ben o partiye asla oy vermeyeceğim.vatanı elden gidiyor sen kalkmış 2000 polisin yerinin değiştirmesinden bahsediyorsun israil işbirlikçisi okyanus ötesindekinemi soracaktı. memleketin anasını ağlattınız be milleti haraca kesip hizmet adı altın beyinleri satın alırken iyi devlete ihanet iyi yapılanma güzel ülkenin anasını ağlatacaksınız , eeee
bu yaptıklarınız yanınıza kalmayacak.israilin alehinde beyanlarınızı bekliyoruz,2,8 oyunuz var yarısı zaten akp ye verilmedi verdiğiniz 1,3 vermesenizde olur