GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
BAYBURTLU ORGENERAL YAŞAR GÜLER
 Mevcut Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, iki yıl sonra emekli olacak. Yerine, teamüller çerçevesinde bugün Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na atandığı duyrulan Orgeneral Hulusi Akar atanacak. Akar'ın yaşının genç olması nedeniyle, atanması halinde 4 yıl Genelkurmay Başkanı olacak.

Bu durumda, altı yıl sonra atanacak olan Genelkurmay Başkanı da, bu yılki YAŞ'ta orgeneral olacak isimlerden biri arasından seçilecek.

Bu yıl YAŞ'ta üç Korgeneral, Orgeneralliğe terfi ettirildi; Salih Zeki Çolak, Yaşar Güler, Ümit Dündar.

Salih Zeki Çolak, birinci sıradan Orgeneralliğe terfi ettiği için, teammüller çalışırsa, 6 yıl sonraki Genelkurmay Başkanı olmasına büyük ihtimal olarak bakılıyor.

 

Korgeneral Yaşar Güler, 1974 yılında Kara Harp Okulundan muhabere teğmen olarak mezun oldu. Yaşar Güler kimdir? 2013 YAŞ kararları...

Yaşar Güler kimdir?

Bayburt Galer mahallesinden Fikret gülerin oğlu Yaşar güler Orgeneral oldu.Kardeşi Atilla güler emekli albay.

Korgeneral Yaşar Güler, 1974 yılında Kara Harp Okulundan muhabere teğmen olarak mezun olmuştur. 1984 yılına kadar, Kara Kuvvetleri Komutanlığının çeşitli birliklerinde muhabere takım ve bölük komutanlığı yapan Korgeneral GÜLER, 1986 yılında Kara Harp Akademisinden mezun olmuş, ardından kurmay subay olarak sırasıyla;

Yurtiçi Bölge Komutanlığı Konya’da Harekât Başkanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığında Plan Subaylığı, 12'nci Piyade Tümen Komutanlığı Ağrı’da Harekat Eğitim Şube Müdürlüğü ve Silopi-Şırnak bölgesinde Kapılı Tabur Komutanlığı görevlerini yürütmüştür.

Bosna Hersek Türk Tugayında bir yıl süre ile Komutan Yardımcılığı görevini yürüten Korgeneral Güler, 1995-1997 yıllarında Başbakanlık Askerî Başdanışmanlığı Proje Subaylığı ve ardından 1997-1999 yıllarında Napoli/İtalya’da konuşlu Nato Güney Bölge Komutanlığı Muhabere Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Müteakiben Barış İçin Ortaklık Eğitim Merkez Komutanlığı ve Genelkurmay Tatbikatlar Şube Müdürlüğü görevlerini yürüten Korgeneral Güler 30 Ağustos 2001 tarihinde Tuğgeneralliğe terfi ederek 10'uncu Piyade Tugay Komutanlığına atanmıştır.

Korgeneral Güler, 2003-2005 yılları arasında Genelkurmay Muhabere Elektronik Bilgi Sistem Plan Koordinasyon Daire Başkanlığı görevini yürütmüş, 30 Ağustos 2005 tarihinde Tümgeneralliğe terfi ederek Muhabere Elektronik Bilgi Sistemler Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığına atanmıştır.

2007 yılında Genelkurmay Eğitim Daire Başkanlığı görevine atanan Korgeneral Güler, 2009 yılında Korgeneralliğe terfi ederek Harita Genel Komutanlığına atanmıştır. Korgeneral Güler, Bayan Demet Güler ile evli olup bir çocuk babasıdır.

Geleceğin Genelkurmay Başkanı bu üç arasında

banner101
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Cuneyt daloğlu 2 hafta önce

1995-1997 genel kurmay başbakanlık askeri danışmanlında şöförüydüm . O zmn paşa olcanı hissediyordum çok babacan dır rahatsızlandığımda çok yardımcı oldu Allah razı olsun

Misafir Avatar
MUSTAFA ÇEVİK 4 ay önce

1978 yilinda erzincan 3. ordu muhabere taburunda benim bölük komutanimdi ben tabur gazetecisiydim. değerli komutanimin resmini görünce çok heyecanlandim ve ayni zamanda gururlandim.komutanim bundan sonraki yaşaminda tüm ailenizle birlikte güzel bir yaşam dilerken hürmetlerimi iletirim.

Misafir Avatar
mehmet 16 6 ay önce

Arkadaslar nereli olduğu önemli değil.2005 ve 2007 arasi mebs okulu ankarada şöförüydum.gerçekten askeri seven iyi biriydi.oğlunu evlendirdik o yılda.eşinin gerçekten eli öpülecek hanfendiydi demet hanim.birda emir assubayı vardi onuda unutamam satılmiş başçavuşumuz hepsine sevgi ve selamlar.

Misafir Avatar
Ahmet öztürk 7 ay önce

2001 eylül 2003 şubat tarihlerinde 10.piyade tugay komutanı idi bende tugay karargahtaydım er olarak tabii babacan bi paşa yakışır tsk nın en üstü

Misafir Avatar
selami semet 7 ay önce

Slm arkadaslar bende sizler gibi yasar pasamin haberci siydim 2003 2004 yillarinda genelkurmay mebsb darie baskaniyken.nereli olursa olsun adam gibi adam isallah birgun genelkurmay baskanida olur.zeki devrem nerdesin pasa cikacak arabayi cek yerine gene bekletme kapida bizi.

Misafir Avatar
Ş a 9 ay önce

Musa öndeç bu bayburtlulardamı Nur var

Misafir Avatar
zeki ipci 10 ay önce

Arkadaşlar yasar pasa bayburtludur ben 2003 yilinda yasar pasa genelkurmay mebsbdaire baskanuyken soforuydum on numara bir insan çokta babacandir inş genelkurmay baskani olduğunu da görürüz

Misafir Avatar
Ali aydın 12 ay önce

1992 silopi kapılı karakolunda postasıydım çok baba biradamdır ellerinden öpüyorum

banner242

banner210

Tatlı Çorba için tescil başvurusu yapıldı..
Bayburt’un yöresel tatlarından olan ve “Tatlı Çorba” olarak adlandırılan çorba için Türk Patent...

Haberi Oku