BEN ERMENİYİ KANLI ELLERİNDEN TANIRIM


Mehmet Demirer

Mehmet Demirer

10 Ocak 2012, 18:30

Değerli hemşerilerim Fransa meclisinin almış olduğu kararların akabinde gelişen ve nereye varacağı belli olmayan gelişmelerin Ermeni zulmünü yaşamış olan memleketimiz insanının asabını bozmuştur. Peki Bayburtlular olarak biz üzerimize düşeni yapmaktamıyız. 
Ermenilerin sözde soykırım meselesini lobi faaliyetleriyle ve Ermenistan’ı ziyaret edenlere gösterdikleri yoğun çalışmalarına bir bakalım. Ermeni yetkililer ülkelerine gelen herkesi önce soykırım müzesi dedikleri mekânları gezdirip sonra da soykırım anıtını ziyaret etmelerini sağlamaları nedenli konuya önem verdiklerini göstermektedir.
Müzelerinde bulundurdukları fotoğraf sergisinde öyle dehşet verici fotoğraflar var ki müzeyi gezenlere kendilerini acındırıp propaganda yaptırmaktadırlar. Fotoğrafların birçoğunun fotomontaj olduğu açıklığa kavuşmuştur. Para vererek Avrupa’daki ünlü Romancılara eserler yazdırdıkları sabittir. Evet değerli hemşerilerim onlar işlerini yapıyor ya bizler üzerimize düşeni yapıyor muyuz?
Henüz BAYBURT’TA ermeni çetelerinin katlettiği kaç hemşerimiz var bunların istatistikleri dahi çıkartılamadı. Taş mağazalarında kaç kişi hunharca yakıldı. Yukarı KIRZI köyünde kuyulara atılan kemikler hala ortadayken, ören yerlerinin ve kuyuların hala göz önünde bulunması buranın bir anıt gibi korunarak görsel objelerle desteklenmesi, kurtuluş törenlerinde buranın program kapsamına alınması, Kop şehitleri anıtında düzenlenen programın daha kapsamlı olması gerekmektedir. Ulu cami inde toplanan hemşehrilerimizin nasıl yakılmak istendiği, detaylarını ve isim listelerinin hazırlanması için ne gibi çalışmalar yapmaktayız. O acı günleri anlatan fotoğraf sergileri, sürekli açık olacak şekilde sergilenemez mi? Kurtuluş törenlerimizin daha profesyonel yapılabilmesi için iş adamlarımızın kurtuluş törenlerine sponsor olmalarının zamanı gelmiştir. Diyeceksiniz ki Valiliğimiz ve Belediyemiz bu işi yapmakta, nerden çıktı bu sponsorluk Ermenilerin lobileriyle dünyayı etkilemekte olan faaliyetlerinin bedava olduğunu kimse düşünmesin. Bizlerinde atalarımıza ve geleceğimize vefa borcumuz var hepimiz elimizdeki imkânları seferber etmeliyiz. Yazarlarımız, araştırmacılarımız, basın mensuplarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, tarihçilerimiz ve iş adamlarımız olarak elimizden geleni yapmalıyız.
Özellikle üniversitemiz bu konuda çalışma yaparak ulusal boyuttaki çalışmalara kaynak olacak eserler çıkartmasını bekliyoruz. Ülkü Koçan’ın 21 Şubat müzesi kurulması çalışmalarına destek vermek vazifemiz olmalıdır.
BAYPROJE
Değerli hemşerilerim daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi her Bayburtlunun da yapabileceği bir şeyler mutlaka vardır dedik. İşte değerli hemşerilerim PRF.DR.RIFAT YILDIZ’IN çalışmalarını takdirle karşılıyoruz. Rıfat hoca STK’larımızla yapmış olduğu toplantılarda Türkiye genelindeki hemşehrilerimize ulaşma gayreti içersinde bulunması BAYBURTU un kültürel, sosyal ve ekonomik açıdan potansiyelini ortaya çıkartmak için yoğun bir çalışma içinde bulunmasını okurlarım ve gazetem adına takdir ediyoruz.
KÜLTÜR VE TURİZİM
BAYBURT’UMUZUN kültür ve turizm şehri olduğunu dile getirirken bu konuda kayda değer bir çalışma göremiyorduk. Fuarlarda şimdiye kadar katılamadığımızı haberlerde hep eleştirdik. Fakat bu ilk defa il kültür müdürümüz BAHRİ AKBULUT’UN tanıtım çalışmaları kapsamında fuarlara katılmasını alkışlıyoruz. İl kültür müdürümüzün hazırlattığı il haritası, tur rehberi broşürleri ve kitapçıklarıyla fuarlardaki tanıtım çalışmalarını çok olumlu buluyoruz.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
bayburtlular - 10 yıl önce
memet bey bayburt tren projesini destekleyiniz.sevgiler
Avatar
Tren Projesi - 10 yıl önce @bayburtlular
tren projesiyle ilgili çalışmaların içerisindeyiz merak etmeyin elimizden geleni yapmaktayız emin olabilirsiniz
Avatar
ahali - 10 yıl önce
sn memet bey yorum yazcağız,süre ve yazım çok kısa siliniyor,(uzatınız)lütfen.slm.