Bayburtlu Gazeteci/ Yazar Mehmet Demirer 1967 yılında Bayburt Merkeze bağlı Karlıca Köyünde dünyaya geldi. İlk öğrenimini ve Medrese Eğitimini Bayburt’ta, Orta okul ve Liseyi İstanbul İmam Hatip Lisesinde okudu. İstanbul’da bir çok yayın kuruluşunda Haber ve Fotoğraf Muhabirliği, Editörlük ve Gazete Mizanpaj işleri yaptı. Ticaret hayatına atıldı.

Bayburt Gazeteciler Cemiyeti üyesi,Bayburt gündem Gazetesinin kurucusu ve İmtiyaz sahibidir.Yayıncılık hayatına 2006 yılında başladı.Yayınları,Bayburt gündem Gazetesi,Bayburtaktuel dergisi,Dijitalde Bayburtgundem.com internet sitesinin imtiyaz sahibidir.Bayburtgündem tv Youtube kanalını kurdu ve işletmektedir.

Gazetelerde Köşe yazarlığı da yapan, Gazeteci Mehmet Demirer,Röportajlarıyla yerel gündemde adından söz ettirmektedir. Bayburt Sivil toplum kuruluşlarında faal olarak görev yaptı.

Bayburt’un kalkınmasına ve sosyal hayatına yönelik çeşitli çalışmalar içinde yer aldı. Bayburt’un kalkınmasına yönelik haber,Röportaj ve makaleler kaleme aldı.

Dernekçilik üzerine birçok çalışma yaptı. Sivil toplum kuruluşlarının günümüzde varlığını koruması ve devamının sağlanması konusunda makaleler yazdı.

Bayburt’un Tarihi ,Kültürü ve Tarihi şahsiyetleri tanıtmak için araştırmalar yapmakta ve yayın hayatına hazırlamaktadır.

Gazeteci Yazar Mehmet Demirer Evli ve Üç çocuk babasıdır.