TÜRKİYE Haberleri

TÜRKİYE HABERLERİ
Türkler restore edecekse yıkılsın daha iyi
13 Ocak 2013, 03:21 0
Türkler restore edecekse yıkılsın daha iyi
KKTC, Hz. İsa'nın 13 havarisinden Aziz Andreas'ın bakımsızlıktan yıkılmak üzere olan Karpaz burnundaki tarihi manastırını kurtarmak amacıyla tek yanlı olarak restorasyona başlayacağını açıkladı. Restorasyona yıllardır karşı çıkan, ancak bir yandan da, "Türkiye kutsal kilisemizi mahvetti" diye, Papa'ya bile şikayet eden Rum Başpiskopos Hrisostomos karara sinirlenerek, "Türkler yapacaksa, yıkılsın daha iyi" dedi. HIRİSTİYAN DÜNYASININ KUTSAL MEKANLARINDAN BİRİ Hürriyet'ten Ömer Bilge'nin haberine göre, Hıristiyan dünyasının kutsal mekanlarından biri kabul edilen ve temelleri 12'nci yüzyıla dayanan manastır, yıllardır restore edilmeyi bekliyordu. RUM YÖNETİMİ KARPAZ'I İSTEDİ Rumlar manastırın restorasyonuna sürekli karşı çıktı. Rum yönetimi, 2004 Annan planı müzakerelerinde manastırı gerekçe göstererek stratejik öneme sahip Karpaz Yarımadası'nı talep etti. İlerleyen yıllarda KKTC manastırı restore etmek istedi, ancak Rum Başpiskopos, "Bizim malımız bize iade edin tamir ederiz" diyerek itiraz etti. BM'nin devreye girmesinin ardından manastırın, BM Kalkınma Programı (UNDP) aracılığıyla restorasyonu gündeme geldi. Kilise bu defa, "Hıristiyanlık mimarisini bilen bir kuruluş yapmalı" diye itiraz etti.
Uğur Dündar Kanal Açıyor
13 Ocak 2013, 03:17 0
Uğur Dündar Kanal Açıyor
Dün akşam Skytürk360'ta yayınlanan Şimdi Söz Sizde'de Hilmi Hacaloğlu'nun sorularını yanıtlayan Banu Güven, hem Birgün'de yazmaya başlayacağını hem de ekranlara döneceğini açıkladı.
Bakim derden 3 bin kişiyle iftar...
22 Temmuz 2012, 16:59 0
Bakim derden 3 bin kişiyle iftar...
Bakırköy imam hatip lisesi derneği Bakırköy imam hatip lisesi bahçesinde 300 kişiye iftar verdi.
Seçmen hangi partiye neden oy veriyor
02 Şubat 2012, 16:07 0
Seçmen hangi partiye neden oy veriyor
ANDY-AR Sosyal Araştırmalar Merkezi'nin Türkiye siyasi gündeminin nabzını tutmak için yapmış olduğu araştırmanın sonuçları açıklandı.
Primi üst düzeyden ödenene 118 lira fark
31 Ocak 2012, 17:53 0
Primi üst düzeyden ödenene 118 lira fark
Herkese farklı yansıyacak intibak zammında asgari ücretten 3600 gün prim ödeyenin maaşının 68 lira düşmesi gerekiyor. Primleri en üst düzeyden ödenen ise 118 lira fark alacak