banner399

PATROİTLER GELMESİN

Bayburt Saadet Partisi İl Teşkilatı Cumhuriyet Caddesinde''Patroitler Gelmesin –Biz Geliyoruz''basın açıklaması yaptılar.

PATROİTLER GELMESİN
22 Ocak 2013 Salı 11:33

 Saadet Partisi İL Başkani Osman Nuri Temur,il ve İlçe yöneticileri ile birlikte düzenledikleri toplantıda basına açıklamlarda bulundular.

Osman Nuri Temur açıklamasında; Hepinizin malumu olduğu üzere, Saadet Partimiz tarafından, Türkiye’ye yerleştirilmek istenen patriot füzelerine karşı Türkiye genelinde milli bir yürüyüş başlatılmış ve 20 Ocak 2013 Pazar günü, patriot füzelerinin indirileceği İskenderun limanında büyük bir miting düzenlenme kararı alınmıştı.

 “Patriotlar Gelmesin-Biz geliyoruz” başlıklı mitingimizin amacı,milletimizi uyarmak ve ülkemiz üzerinde oynanan sinsi ve tehlikeli bir oyuna karşı tepkimizi ortaya koymaktı.

 Ne var ki; AKP iktidarı, 20 Ocak 2013-Pazar günü İskenderun’da düzenleyeceğimiz bu tarihi mitingi tuhaf ve bir o kadar anlamsız bir gerekçeyle iptal etmiş ve yasaklamıştır,

İktidar yasak gerekçesi olarak; “Toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanunu’nun 17’inci maddesini göstermiştir.   Sözkonusu madde de;  “Milli güvenlik, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, genel sağlığın ve genel ahlakın veya başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla belirli bir toplantıyı erteleyebilir veya suç işleneceğine dair açık ve yakın tehlike mevcut olması halinde yasaklayabilir” ifadesi yer almaktadır.

Bu gerekçeden anlaşılmaktadır ki; Maalesef İktidar; Milli Güvenlik açısından ülkemizi savaşın eşiğine getiren patriot füzelerini değil, aziz milletimizin tepkisini tehdit olarak görmektedir.

Kahramanmaraş’a, Adana’ya, Gaziantep’e yerleşecek, Alman, Amerikan askerlerini değil, bu vatan için canlarını vermiş bir ecdadın torunlarını tehlike olarak görmektedir.

Daha dün adana İncirlik’te yılbaşı gecesi cami basan Hans’ları değil, “Ülkemizde işgal gücü istemiyoruz” diyen Hasan’ları potansiyel suçlu görmektedir.

Oysa Saadet partisi milletimizi yakından ilgilendiren konularda defalarca miting yapmış ve bu mitinglere yüz binlerce vatan evladı iştirak etmiştir. Ve yine başta iktidar mensupları olmak üzere herkesin malumudur ki bu mitinglerde, en ufak bir olay vuku bulmamıştır.

Bu yüzden Patriotlara karşı gerçekleştireceğimiz mitingin iptali için gösterilen gerekçe sadece dramatik değil aynı zamanda komiktir. Millet vicdanında asla karşılık bulmayacaktır.

 Bu yasak sadece ve sadece iktidarın sicilinde kara bir leke olarak yer alacaktır.

Bu vesileyle bir kez daha uyarıyor ve haykırıyoruz: ülkemizde 28 Nato üssünün bulunması, Malatya'ya füze kalkanı yerleştirilmesi, Hava Kuvvetlerimizin İzmir'deki NATO karargâhına bağlanması .

 Ülkemize yerleştirilmek istenen Patriot füzeleri kirli ve tehlikeli bir oyunun parçasıdır. Patriotlar, Türkiye’yi korumak için değil, İslam ülkelerini birbiriyle savaştırmak için getiriliyor. Çünkü Nato barışın değil, küresel emperyalizmin silahlı gücüdür. Girdiği yere, kan ve zulümden başka hiçbir şey götürmemiştir.

1.Dünya savaşında almanların  hibe ettiği yavuz ve midilli gemileri rus limanlarını vurarak nasıl bizi savaşın içerisine soktuysa aynı şekilde patriot ve füze kalkanıda çıkması muhtemel olan israil -iran savaşında bizi taraf kılacaktır.

Bu aziz millet hiçbir zaman düşmanından medet ummamıştır.

Tıpkı Çanakkale’de olduğu gibi gerekirse 250 bin şehit vermiş, ama asla esaret ve dayatmaya boyun eğmemiştir. Bizim Amerika’nın Füze kalkanına da, Nato’nun patriotuna da ihtiyacımız yoktur.

AKP iktidarının politikaları, milletimizin tarih boyunca ortaya koyduğu asalet ve kararlılıktan çok uzaktır. Dün taşla, sapanla kovduklarımız, bugün kırmızı halılarla karşılanmaktadır. Bu kabul edilemez bir durumdur

Bu topraklar NATO toprağı değil, İslam toprağıdır. Bu topraklarda Rasmussen’lerin değil, seyit çavuşların, şehit kamil’lerin şehit osmanların 9.ayda şehit verdiğimiz Şehit İdris Karakaşoğlunun  kanı vardır.

Mitingleri yasaklamak, meydanları kapatmak bu gerçekleri hiçbir zaman değiştirmeyecektir.

Herkesin bilmesini istiyoruz ki, meydanları yasaklasalar da, haklı mücadelemizi engelleyemeyecekler. Saadet partisi olarak hukuk çerçevesi içinde, milletimizi uyarmaya ve en gür sesle bu yanlışa dur demeye devam edeceğiz.

Tarihimize ve ecdadımıza yakışır bir direniş, Zulme, işgale, savaşa, sömürüye, kalkana, füzeye karşı onurlu bir duruş ortaya koymaya devam edeceğiz.

Tarih, Saadet Partisi’nin haklılığına şahitlik  edecektir.

Yaşanabilir Bir Türkiye,

Yeniden Büyük Bir Türkiye

ve Adil Bir Dünyanın kurulması ümidiyle,

Allaha emanet olun..

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.