banner399

MİLLİ DURUŞ” GECESİNDE COŞKU DORUKTAYDI

Bayburt Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen “Milli Duruş” gecesinde coşku tavan yaptı. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Hizmet Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un onur konuğu olarak katıldığı gecede Bayburt'taki en yaşlı ülkücü olarak ak Saçlı ağabeyi Kemal Çağ’ a (80) plaket takdim edildi.

MİLLİ DURUŞ” GECESİNDE COŞKU DORUKTAYDI
17 Mart 2013 Pazar 14:05

Ülkü Ocakları gece
İlgili Galeriye Git
  Konuşmaların yapıldığı, şiirlerin okunduğu gecede ülkücü sanatçılar Ali Kınık ve Osman Öztunç sahne aldı.

              Spor Salonunda yapılan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

            Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Hizmet Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, son günlerde Türk milliyetçiliğinin ucuz ve temellendirilmemiş söylemlerle sığ olarak tanımlanmaya çalışıldığını ifade etti. Kılavuz; Bayburt'un Rus işgali görmüş bir şehir olduğunu hatırlattığı konuşmasında : Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Hizmet Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz “Rus işgalini görmüş yiğit Bayburtlular, tüfekle süngüyle olmasa da ülkemiz dün olduğu gibi bugün de şer odakları tarafın işgal edilmeye çalışılmakta. Kürsel odakların yüce devletimizin köklerinden koparılmış, sözde bölgesel güç olma yönündeki çalışmaları bizleri içinden çıkılmaz ve geri dönüşü olmayan hezimete sürüklenmektedir. Sergilenmek istenen bu ihanet senaryosunda yüce dinimiz İslam’a bin yılı aşkın alemdarlık yapmış olan Türk milletinin iman ve aşk medeniyetsiz inşasını ucuz ve temellendirilmemiş söylemlerle milliyetçiliği sığ olarak tanımlayarak ayaklar altına alma cüreti sergilenmektedir. İçinde bulundukları hezeyanı yeni Osmanlıcılık akımı olarak ileri sürenlere hatırlatmak isteriz ki, Osmanlı’yı Cihan hâkimiyetine mazhar eden güç 'ayaklarımız altındadır' dediğiniz milliyetçiliğin verdiği güçtür” dedi.

           Kılavuz, Bayburt Ülkü Ocakları İl Başkanı Oğuzhan Okutmuş nezdinde yöneticilerini ve tüm ülkücüleri başarılı çalışmalarından dolayı kutladı. Genel Başkan Kılavuz’un ardından konuşan Ülkü Ocakları Bayburt İl Başkanı Oğuzhan Okutmuş ise konuşmasında eğitim sistemine vurgu yaparak, “Milli eğitimin milli olan bütün değerleri ile oynayan iktidarın, maalesef eğitim alanında geldiği nokta ortadadır” dedi.

             Türkiye’de devletçilik ve vatanseverlik üzerine eğitim verilmediğini ve duyarsız bir gençlik yetiştirilmeye çalışıldığını ifade eden Okutmuş, “Bizim eğitim sistemimizde sancağı Bağdat burçlarına diken, üst dudağına kemik tarağı saplayıp, ben askere gitmek istiyorum diyen ve Sultan 4. Murat’ın ‘ben aradığımı buldum’ sözüne mazhar olan Bayburtlu Genç Osman yok. Çünkü bizim eğitimimizde bizden olmayan, bizim olmayan her şey bizimmiş gibi gösterilip, öğretilmeye devam edilirken Genç Osman konuşulmamakta ve gösterilmemektedir. Bizim eğitimimizde Mevlana’nın ‘ne olursan ol yine gel’ sözleri sık sık hatırlatılmakta ama aynı Mevlana’nın devlete karşı çıkan oğlu Alaattin Çelebi’nin cenaze namazını dahi kılmadığından bahsedilmemektedir. Neden bahsedilmiyor biliyor musunuz? Çünkü bizim eğitimimizde devletçilik anlayışına ve milletperverliğe yer verilmemektedir. Milli eğitimimizde olmayan bu tarihsel gerçeklikleri, çocuklarımıza göstermeye çalıştığımız son kültür faaliyetimiz olan, kurtuluş bayramlarımızı da kaldırarak gençlerimizin bilinçlenmesini ve o ruhu yaşamasını engelleyerek bu konuda da refaha ermiş oldular. Yeni gelen nesil kitapta okutmadıkları gerçekleri, artık canlandırma ile de göremeyecek, ondan sonra Ermeni’ye kucak açacak, Yahudi’ye de sarılmaktan rahatsız olmayacak. Genç Osman’ın askerlik ile alakalı duruşunu örnek alan bir tavır ile  “ben bu millete bedellinin hesabını veremem” deyip ciddi bir duruş sergilediğini zannettiklerimiz, bedellinin bedelini hesaplayınca Genç Osman’da unuttular, mücahitleri de, şehitleri de” diye konuştu.

             Okutmuş, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bizim milliyetçiliğimiz Alparslan’ı, Yavuz’u içerisinde bulundurur.2012 yılında yaptığımız gecede, ‘Ahmet Kaya'ya masum Anadolu çocuğu gömleği giydiriliyor” sözlerini söylemiştim. Aradan geçen süre henüz 1 yılı bile bulmamışken, çok daha vahim, acı ve akla gelmeyen planlar uygulamaya konulmuştur. PKK ile çok manidar anlaşmalar yapılarak, adım adım her hamlesi gerçekleştirilen, her suçu yasallaştıran ve süreci İmralı’ya kadar ulaştıranlar, milletin gözünün önünde adına barış ve kardeşlik projesi diyerek bir milletin kaderi ile oynamaya başlamışlardır. Bu sürecin adımlarından birisi de milliyetçiliği ortadan kaldırmaktır ve son günlerde milliyetçiliğe saldırmak iktidarın birinci vazifesi haline gelmiştir.

           Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in yıllar önce “İslam imanı, İslam ahlak ve faziletiyle Türklük şuuru, Türk milletine beslenen derin sevgidir” diye özetlediği milliyetçiliği ayaklar altına almak hiçbir beşerin harcı değildir, bizim milliyetçiliğimiz Alparslan’ı, Atilla’yı, Ertuğrul Gazi’yi, Fatih’i, Yavuz’u içerisinde bulundurur. Şeyh Edebali’den, Akşemsettin’den, Hoca Ahmet Yesevi’den feyz alır, nice âlimleri ulemaları yüreğinde barındırır, şehitlerle, Seyyidlerle yoğrulur ve Başbuğ Alparslan Türkeş’le doruğa ulaşır.”

“Türk Bayrağı’na Türkiye Bayrağı denildi”

        “Bu süreç yaşanırken Türk Bayrağı da unutulmayarak, Türk Bayrağı’na Türkiye Bayrağı denilmiş, şanlı bayrağımızda ihanet senaryosundan nasibini almıştır. Bayrak şairi Arif Nihat Asya’nın, ‘Sana benim gözümle bakmayanın mezarını kazacağım. Seni selamlamadan uçan kuşun yuvasını bozacağım’ dizelerinden rahatsız olup Türk edebiyatı kitaplarından bu mısraları utanmada çıkarıyorlar. Bu süreçte Türklüğümüz ile uğraşıyorlar. Yıllardır bilinçaltında bulunan yalnız son bir aydır açıkça ifade etmeye başladıkları gibi Türklük anayasada olsun mu, olmasın mı, alt kimlik üst kimlik, tartışmasını gayri milli basın ve satılmış kalemler ile millete yutturmaya çalışıyorlar. Neyin altından üstünden bahsedilmektedir,  bu milletin adı asırlardır Türk milleti değil midir? Neden susuyoruz, neden haykırmıyoruz?”

“Bu millet Türk’tür ve Türk kalacaktır”

Bayburt Ülkü Ocakları Başkanı Oğuzhan Okutmuş “Türk demek bizim kimliğimiz değil mi, kimliğimiz ile oynuyorlar, bizim kişiliğimiz değil mi, kişiliğimiz ile oynuyorlar, şahsiyetimizle onurumuzla oynuyorlar. Bize yeni ana baba yeni ata ilan etmeye çalışıyorlar. Bizim atamız Yavuz Sultan Selim han hazretleri değil mi, bizim atamız Fatih Sultan Mehmet han hazretleri değil mi,  Genç Osman, 2. Abdulhamit han hazretleri değil mi, Atatürk değil mi, Başbuğ Alparslan Türkeş bizim atamız değil mi? Evet bizim atalarımız bunlardır, peki siz hangisinden rahatsızsınız, derdiniz nedir kiminle istişare ettiniz de bizlere yeni kimlik arayışına girdiniz. Türk’ün olmadığı bir anayasayı bizler kabul etmiyoruz. Bu millet Türk’tür ve ilelebet Türk kalacaktır. Sigortası da Ülkücü Hareket’in ta kendisidir.”

“Üzülüyoruz, kınıyoruz, içimiz yanıyor”

            “O kadar uzun bir ihanet listesi hazırlamışlar ki,  ben sıralamakta hem zorlanıyor bir o kadarda utanç duyuyorum, bildiğiniz üzere Şehit ve Gazi ailelerimiz de artık fazlalık olarak görülmektedir. İçimizi acıtan bu konuda ki demeç ise Sayın Başbakandan gelmiştir. Sayın Başbakanımızın Şehit ve Gazi aileleri derneklerinin çokluğundan duyduğu rahatsızlığı dile getirmesi aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi ziyadesiyle rahatsız etmiştir. Şuan aramızda dernek başkanımız var, şehit aileleri ve gaziler var. Onları bir kez daha en kalbi duygularımla selamlıyorum.

           Sayın Başbakan, Güneydoğu’da ve büyükşehirlerde mantar gibi çoğalan finansmanı terör örgütü olan, 3 hainin bir araya gelince açtıkları ve muhtevası vatan hainliğinin legalleşmesi olan binlerce derneğe neden sesini çıkarmıyorsun da, milletin helal paraları ile kendini idame eden, on binlerce aziz ve muhterem şehitlerimizin hatıralarını yaşatmaya çalışan, ömrünü vatan savunmasına vakfeden gazilerimizin bir arada olmasından rahatsız oluyorsun. Üzülüyoruz, kınıyoruz, içimiz yanıyor. Şehidine sahip olmayan bir milletin batması haktır, Bayburtlum! Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır.”

“Anadolu yeniden fethedilir”

          “Elbette bütün bunlar içimizi acıtmakta ama ülkücü Türk gençliği olarak mücadelemiz yılmadan yıkılmadan devam edecektir. İşte bütün bu olumsuzluklara rağmen umutsuzluğa kapılmaya gerek yok, ülkücüler henüz son sözünü söylememiştir.  Genel başkanımızın da dediği gibi yeri gelirse can feda olur, Anadolu yeniden fethedilir. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi selamlıyor, gecemizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Allah’a emanet olun. Ne Mutlu Türküm Diyene.”

Bayburt’taki en yaşlı ülkücü olarak 80 yaşındaki Kemal Çağ’a Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Hizmet Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz tarafından plaket takdim edildi...

          Konuşmaların ardından Mehmet Eraslan isimli genç tarafından “İşte Ülkücüler” adlı şiir okundu. Vatandaşlarca yoğun ilgi gösterilen gecede, Bayburt’taki en yaşlı ülkücü olarak Kemal Çağ’a (80) Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Hizmet Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz tarafından plaket takdim edildi. Sanatçılar Ali Kınık ve Osman Öztunç’un söyledikleri türkü ve ezgileriyle devam eden gecede, ellerinde Türk bayraklarıyla salonu dolduran gençler tarafından sık sık “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” sloganı atıldı.

          Gece Ülkü Ocakları İl Başkanı Oğuzhan Okutmuş tarafından, Genel Başkan Olcay Kılavuz ve sanatçılara plaket takdimiyle sona erdi.

           Genç kesimin ve özellikle genç bayanların yoğun ilgi gösterdiği geceye, Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, MHP Bayburt İl Başkanı İdris Aydın, Gümüşhane İl Başkanı Orhan Mazman,İl Genel Meclis Üyesi Süleyman Burç, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Hizmet Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yumak, Bayburt Ülkü Ocakları İl Başkanı Oğuzhan Okutmuş, Şehit ve Gazi Aileleri Dayanışma Derneği Başkanı Haluk Akkoyunlu ile Ağrı, Bingöl, Bitlis, Erzurum ve Gümüşhane ülkü ocakları başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.