banner520

İdris Aydın projelerini açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP),Bayburt Belediye Başkan Adayı İdris Aydın, projelerini yerel ve yaygın medyaya açıkladı.

İdris Aydın projelerini açıkladı
01 Mart 2014 Cumartesi 11:07

banner547
 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP),Bayburt Belediye Başkan Adayı İdris Aydın, projelerini yerel ve yaygın medyaya açıkladı.

İmar Planlarının Geliştirilmesi, Kentsel Dönüşüm,  Belediye Kültür Merkezi, Kapalı Otopark, Temiz Su Arıtma Tesisi, Kaleardı Park Alanı, Kültür Sokağı, Kapalı Pazar Alanı, Bayburt Kalesi Peyzajının Yapılması, Kadın Evi, Öğrenci Yurdu, Çoruh Nehri’nin Peyzajı ve Islahı, Hayvan Pazarı ve Mezbahane, Mezarlıkların Peyzajı ve Özürlü Taksi Hizmeti gibi vaadleri sunum eşliğinde medya temsilcileri ile paylaşan Aydın, seçilmesi durumunda toplumun isteklerine göre hareket edeceğini, Bayburt Belediyesi logosunun renklerini değiştireceğini ve Saat Kulesi Meydanı’nı eski haline getireceğini söyledi.

Özel bir düğün salonunda düzenlenen toplantıda projelerini açıklayan Aydın, seçim startı verildiği günden bu yana Bayburt’a hizmet etmek adına yoğun çabalar sarf etmekte olduğunu 20 yıllık birikimin dönüşümü olan Bayburt’un temel problemlerini Bayburt’ta yaşayanlarla entegre bir şekilde paylaşarak, gece gündüz demeden Dede Korkut diyarını karış karış, semt semt gezerek Bayburtlu hemşerileriyle kucaklaştığını ifade etti.

Siyasetin gereği olarak da bir çok toplantıda medya mensupları ile biraraya gelerek vizyon yanında ekibi ve projeleri tanıttıklarını kaydeden Aydın şöyle devam etti:

"Malumunuz olduğu üzere 2009 yılında belediye başkanı adayı olarak karşınıza çıktım ve en az bu dönem ki gibi ciddi bir kadro ile çalışmalarımıza yön vermeye çalıştık. O dönem Bayburt’umuza ciddi projeler geliştirerek halkımıza vizyonumuzu göstermeye çalıştık.

Bu duruşun karşısında da hemşerilerimizden yoğun bir destek gördük. Gelin görün ki o dönem yüce Mevla bu görevi bizlere nasip kılmamıştı.

Siyasetin uzun soluklu olduğunu düşündük partililerimizin uygun görmesinin akabinde de partimizi yalnız bırakmayarak il başkanlığı görevini yürüttüm.

Teşkilatlarımızın ve halkımızın teveccühleri sonrasından 2014 yılında da mensubu olmaktan gurur duyduğum milliyetçi hareketin Bayburt belediye başkan adayı olarak karşınıza 2. defa çıkmış bulunmaktayım.

Yaklaşık 5 aydır ilimizde toplantı yapmadığımız mahallemiz, girmediğimiz sokağımız, elini sıkmadığımız esnafımız ve misafir olmadığımız ev kalmamıştır.

5 AYDIR YOLDAYIZ

Biz yola erken çıktık, ilimizin ilk açıklanan belediye başkan adayı olamamın da verdiği avantaj neticesinde halkımız ile 5 aydır iç içe, yürek yüreğe olmaya gayret gösterdik.

Başladığımız gün tedirginlik ile bakan gözlerin artık daha sıcak, içten ve samimi olduğunu görebilmekteyim. Bu teveccüh bizlerin çalışma azmini de artırmakta Bayburt için yine yeniden hayaller kurmaya devam etmekteyiz.

2009'da rakip siyasi partilerin iç sıkıntılara sebep verecek şekilde her gittikleri yerde MHP bölündü, MHP parçalandı şeklinde çirkince bir propaganda yaptıklarını hepinizin hatırlamasını rica ediyorum.

Bizler geçmişten aldığımız dersler ile geleceğe yön verecek bir kuşağın temsilcileriyiz.

YÖNETİM ANLAYIŞIMIZI ORTAYA KOYMAYA ÇALIŞTIK

O sebepten evvela evimizin içinin temiz olduğunu, milliyetçi hareketin mensuplarının bir yürek olduğunu göstermek adına Bayburt Halkeğitim merkezinde düzenlediğimiz aday tanıtım toplantısında milliyetçi harekkette görev yapmış, gönül vermiş, eski yeni demeden tüm ülküdaşlarımız ile birlikte bütünleştirici bir tablo sergiledik. Hemşerilerimize şu mesajı verdiğimize inanıyorum.

Milliyetçi hareketin mensupları karar verdiler ve Bayburt belediyesini alıp Bayburt kalesinin burçlarından üç hilalli sancağı dalgalandıracaklar.

Bu bütünleşme sonrasında gördük ki, halkımız akın akın, zümre zümre partimize gelmekte, telefonlar ile destek ve tebrik mesajları vermekteler.

Yapılan her organizasyonumuz dolu dolu geçmekte, her sohbetin altında Bayburt’umuz adına yeni ufuklar doğmaktadır. 

Daha sonrasında açıkladığımız meclis üyelerimiz ile gücümüze güç katarak, memleketin sıkıntısını, sorununu çözecek kadro bu kadro dedirterek, yönetim anlayışımızı ve farkımızı da ortaya koymaya çalıştık.

Sıfır hata inancından yola çıkarak sadece seçimleri kazanmanın derdiyle değil, kazandıktan sonra Bayburt belediyesine şeffaf bir yönetim tarzı kazandırmaya, ilimizin problemlerine palyatif değil kalıcı çözümler bulmaya, hemşerilerimize vereceğimiz hizmetin kalitesini göstermeye, yaşanabilir bir Bayburt hayalini ortaya koymaya hazır olduğumuzu ifade etmek adına mimarından, harita mühendisine, esnafından eğitimci müfettişine, makina mühendisinden inşaat mühendisine kadar çok geniş bir yelpazede seçimi kazanacak değil, belediyeciliği başaracak bir kadroyu hemşehrilerimizin takdirine sunduk.

Bu çalışma sonucunda da gördük ki hakikaten hemşerilerimiz

particilik değil hizmet istiyor, slogan değil vizyon istiyor.

Bu liste sonrasında da artarak devam eden bir teveccüh ve yoğun bir katılım bizleri ziyadesiyle mutlu etmiş, attığımız adımların doğruluğu şevkimizi ve azmimizi bir kat daha artırmıştır.

Her etabını özveri ve büyük bir dikkat ile devam ettirdiğimiz seçim çalışmaları esnasında da sık sık güvenilir firmalara anket yaptırmakta, halkımızın bekletintilerini almakta ve kendi durumumuzu analiz etmekteyiz.

Bu çalışmalar neticesinde etki - tepki sistemi izlenerek halkımızın ihtiyaçlarına ve beklentilerine cevap vermekteyiz.

ŞEFFAF OLMAYA DİKKAT EDEN BİR YÖNETİCİYİM

Siyaset yaşantım boyunca şeffaf olmaya dikkat eden bir yöneticiyim. İnanmadığım hiç bir değer arkasında durmadım, savunmadım.

Şunu size açık yüreklilik ile ifade ediyorum ki kendi zararımıza olan yanlız doğru olduğunu bildiğim her konuyu da rahatlık ile paylaşacak bir yapıya sahibim.

5 aydır yaptırdığımız anketler de son iki aya kadar 2. parti hüviyetindeydik. Yalnız son iki ayda yaptırdığımız 4 ankette de artan bir oy oranı ile birinci parti çıktığımızı ve yaptığımız çalışmaların meyvelerini verdiğini görmekteyim.

Bugün burada toplanmamıza vesile olan proje tanıtımı sonrasında da kararsız kalan seçmenimizin de bizlerin bu çalışma azmine destek vereceğini ümit ediyor ve bundan sonraki ankette de aramızdaki farkın artarak devam edeceğine inanıyorum.

Başta da ifade ettiğim gibi biz bu işe yüreğimizi koyduk, inandık ve yola çıktık. Ciddiyetimizi, hizmet aşkımızı ve vizyonumuzu hiç kaybetmedik. Bayburt’umuza yakışır şekilde 1 yıldır hazırladığımız projelerimizi slayt haline getirerek sizlere sunmaya çalıştık.

Umuyor, ümit ediyor ve inanıyorum ki bu proje tanıtım videosunda tüm hemşerilerim kendilerine ait, çocuklarına, ailelerine, memleketin geleceğine dair birçok veri bulacaktır.

Bu perspektifte bir proje tanıtımının bugüne kadar şehrimizde olmadığını bilmekteyiz. Ama biz inanıyoruz ki Bayburtlu hizmetin en iyisine layıktır. Rakiplerimizin de bu tür çalışmalar içerisinde olmalarını Bayburtlunun oyunu basit görmeyerek çıtayı yükseltmelerini beklediğimi de ifade etmek isterim.

Bu projeleri halkımızın teveccühüne bırakıyor. Kararsız olan, geçtiğimiz yıl başka siyasi partilere destek veren hemşerilerime de hizmet için yola çıkmış bu kadroyu desteklemeleri için bir çok sebep olduğunu, ayrısı, ötekisi olmayan bir hizmet anlayışını onlara sunacağımıza söz veriyorum.

Bugüne kadar bir sevgi yumağı şeklinde desteklerini bizlerden esirgemeyen hemşehrilerimizin boyunlarını önlerine eğdirmeyeceğimizi, dürüst ilkeli şeffaf yönetim tarzından vazgeçmeyeceğimizi, hizmetin temeline insanı koyacağımızı ve verdikleri desteğin karşılığında üç hilali Bayburt burçlarına dikeceğimizi söz veriyorum."

PROJE DETAYLARI

İmar Planlarının Geliştirilmesi

İmar planları 500 milyar maksimum bir bedelle yenilecek.

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Veysel, Zahit, Karasakal öncelikli olmak üzere diğer mahallelerde toplam kentsel dönüşüm alanı 489 bin 236 metrekare. Toplam mevcut konut sayısı 2 bin 91. Toplam mevcut nüfus 9 bin 400. Toplam mevcut yeşil alan, buna dikkatinizi çekmek istiyorum, 7 bin 300 metrekare. Yapılacak konut sayısı 4 bin 220. Toplam nüfus 18 bin 900 kişi. Toplam yeşil alan 48 bin 900.

Birinci etap olarak düşündüğümüz Veysel mahallesinde  düzenleme alanımız 74 bin metrekare. 205 konut, 231 adet bağımsız bölüm. Bin 40 kişi ve 2 bin  metrekare yaşil alan. Yapıldıktan sonra 20 adet 8 katlı çift daire, 13 blok, 8 katlı 104 adet yamaç ev, bin 900 kişi, toplam 424 adet konut ve toplam yeşil alan 17 bin metrekare. 2 bin metrekare ile 17 bin metrekarelik yeşil alan farkı, konut sayısı da dikkatinizi çekmiştir.

BELEDİYE KÜLTÜR MERKEZİ

Toplam inşaat alanı 12 bin 300 metrekare. Sinema, tiyatro, konferans salonları, eğlence mekanları, kafeterya, restourant, çocuk eğlence alanları ve mağazalar yer alacak.  Toplam maliyeti 9 milyon 198 bin lira. 100 kişi istihdam edilecek. Kaynak, yap işlet devret ve belediyenin öz kaynaklarıdır.

KAPALI OTOPARK

3 bin metrekare üzerine inşa edilecek otoparkın araç kapasitesi 154. Maliyeti 1 milyon 860 bin lira. 10 kişi istihdam edilecek. Yap işlet devret ve belediyenin öz kaynakları ile yapılacak.

TEMİZ SU ARITMA TESİSİ

İnşaat alanı 3 bin metrekare. Maliyeti 7 milyon lira. Belediyenin öz kaynakları, Çevre Bakanlığı, DOKAP ve KUDAKA projeleri ile kaynak sağlanacak.

KALEARDI PARK ALANI

İnşaat alanı 9 bin 760 metrekare. İçerisinde kış bahçesi, oyun alanları ve spor alanları yer alacak. Maliyeti 3 milyon 120 bin lira. 10 kişi istihdam edilecek. Belediyenin öz kaynakları, Çevre Bakanlığı, KUDAKA ve SODES projeleri ile kaynak sağlanacak.

KÜLTÜR SOKAĞI

1650 metrekare üzerine inşa edilecek. 16 adet dükkan, 16 adet suit konaklama, 2 adet cafe, yöresel yemekler, tarımsal ürünler, yöresel el sanatları ve hediyelik eşyalar yer alacak. Toplam maliyeti 1 milyon 20 bin lira. 40 kişi istihdam edilecek.  SODES, KUDAKA, DOKAP, AB Projeleri, ve Belediyenin öz kaynakları ile hayata geçirilecek.

KAPALI PAZAR ALANI

1300 metrakare alan üzerine inşa edilecek. İçerisinde 300 esnaf için tezgah, 60 araçlık otopark, mescit, çayevi, zabıta ofisi yer alacak.  Toplam maliyeti 670 bin lira. 6 kişi istihdam edilecek. Kaynak; SODES, AB projeleri ve Belediyenin öz kaynakları.

BAYBURT KALESİ PEYZAJININ YAPILMASI

İnşaat alanı bin 300 metrekare. Arkeolojik kazı ve restorasyon çalışması yapılacak. İçerisinde 360 derece dönebilen kafeterya, hediyelik eşya stantları, özel güvenlik yer alacak. Toplam maliyeti 4 milyon 500 bin lira. 16 kişi istihdam edilecek. Kültür Bakanlığı, Dünya Kaleli Kentler Birliği, KUDAKA, DOKAP, SODES, AB Projeleri ve Belediyenin öz kaynakları ile hayata geçirilecek.

SOSYAL HİZMETLER KADIN EVİ

950 metrekarelik alan inşa edilecek. 100 metrekarelik 2 adet çok amaçlı salon,  4 adet 50 metrekarelik çalışma atölyeleri, 200 metrekarelik fitness salonu, 100 metrekare dinlenme ve cafeteryadan oluşacak. Toplam maliyeti 610 bin lira. 12 kişi istihdam edilecek. SODES, AB projeleri ve belediyenin öz kaynakları ile hayata geçirilecek.

ÖĞRENCİ YURDU

İnşaat alanı 4 bin 800 metrekare. 300 kişi kapasiteli. 2 milyon 600 bin lira maliyeti var. 20 kişi istihdam edilecek. Yap işlet devret ve belediyenin öz kaynakları ile yapacağız.

ÇORUH NEHRİ’NİN PEYZAJI VE ISLAHI

Toplam peyzaj alanı 3 bin 200 metretül. Maliyeti 7 milyon 300 bin lira. Belediyenin öz kaynakları, Devlet Su İşleri, Çevre Bakanlığı, Özel teşebbüsler, SODES, KUDAKA ve DOKAP projeleri ile yapılacak.

HAYVAN PAZARI VE MEZBAHANE

22 bin metrekare alan üzerine yapılacak. 840 bin lira maliyetli. Açık alanı 20 bin 840 metrekare, kapalı alanı bin 160 metrekare. Belediyenin öz kaynakları ile hayata geçecek. 

MEZARLIKLARIN PEYZAJI

Eski ve sahipsiz mezarların tadilatı, mezar ara yollarının yapılması, ağaçlandırma ve çeşme yapılması gibi hizmetleri içerecek. 600 bin lira maliyetli bu projeyi de Belediye öz kaynakları ile yapacağız.

ÖZÜRLÜ TAKSİ HİZMETİ

Maliyeti 50 bin lira. 4 kişinin istihdamı sağlanacak. Kaynak olarak belediyenin öz kaynaklarını kullanacağız.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
bilge - 7 yıl önce
yolun aydın olsun