banner399

BAYBURT KIZILAY’DA KONGRE HEYECANI

Türkiye Kızılay Derneği Bayburt Şubesi Genel Kurulu yapıldı. Bayburt Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu çok amaçlı salonunda gerçekleşen Kongre de Kızılay Bayburt Şube Başkanlığına M. Fikret Aksoy 2 kez seçildi. Halk Eğitim Merkezi Salonunda; Divan Başkanlığını Selahattin Karaman, kâtip üyeliklerini Hayri Tekin ve Faruk Macit’in yaptığı 133 delegeden 52 delegenin oy kullandığı ve geçerli 52 delegenin oyunu alan Fikret Aksoy 2 kez Türkiye Kızılay Derneği Bayburt Şubesi Başkanı oldu.

BAYBURT KIZILAY’DA KONGRE HEYECANI
04 Şubat 2013 Pazartesi 15:04

 Türkiye Kızılay Derneği Bayburt Şube Başkanlığına seçilen Fikret Aksoy Genel Kurul Delegelerine teşekkür ederek “13.09.2012 -20.09.2012 tarihleri arasında Kutlu Doğum haftası kutlamalarında Kapalı Spor salonunda ve Cezaevindeki etkinliklerde Kızılay’ımızın lokumlarını dağıtarak, Türk Kızılay’ının tanıtımına katkıda bulunduk. 09.06.2012 ve 09.09.2012 tarihleri arasında Türkiye genelinde başlatılan uygulama ile yaklaşık iki yıl sürecek “ Toplum liderlerini teşkilatlandırma projesi Afet zararlarını azaltma programı eğitici eğitimi” toplantılarına ilimiz M.E. M ve Müftülük nezdinde on gönüllü arkadaşımızı gönderdik ilimizdeki iki yıllık çalışma süresinde M.E. M ‘den Altan müdür Müftülükten Müftü Yardımcısı Muhammet hocam koordinesindeki çalışmalarımız öğretmenlerimize, Din görevlerimize, Muhtarlarımıza tüm İl bazında ulaşarak Afet zararı programı koordineli şekilde anlatılacaktır. Her iki koordinatör gönüllülerimize huzurlarınızda şükranlarımı sunarım.

          Toplum Liderlerini teşkilatlandırma projesi kapsamında Saygıdeğer Valimizin organizasyonuyla, IŞIKARA Hocamızı Bayburt’a bir gün misafir ettik, kültür merkezinde bu programı tüm kamu ve kurum yöneticileriyle paylaştık bu vesile ile IŞIKARA Hocamızda Allahtan rahmet diliyoruz. 15.06.2012 tarihinde M.E. M’ den 40 öğrenci Bayburt Üniversitesin den 40 öğrenci, mahalle muhtarlarından belirlenen 69 kişiyle 150 TL yardımda bulunduk.25.10.2012 tarihinde EPR projesi kapsamında Ankara’da toplantıya katılıp, toplantı neticesinde bilgi ağının bilgisayar üzerinden yapılması 81 ilin birbirinin çalışmalarını görebilmesi amacıyla ilimizden üniversite muhasebe bölümünden iki arkadaşımızın isimlerini vererek mülakat neticesinde bir arkadaşımız belli bir süre kursa tabi tutularak ilimizde hizmet işi yöneticisi unvanı ile işe başlayacaktır. Tüm yazışmaları Türk Kızılay’ı şubelerinin işlevlerini yürütülecektir.

          Mutat Konserve dağıtımı iptal edilerek yerine ilk etapta 58 kişiye yardım fonumuzdan içeriği 250 TL olan Kızılay Kartı dağıtımının 35 adedi ihtiyaçlı kişilere imza karşılığında verilmiştir geri kalanı da geldiğinde verilecektir.

               Türk Kızılay’ı Bayburt Şubemizin en büyük sorunu olan Hizmet Binasının olmamasının 4 defa programa alınarak iptal edilmesinin hikâyesi çok üzücüdür. İçimizden çoğu üyelerimiz bilmektedir buda Bayburt’umuzun farklı bir kaderidir neticede geldiğimiz noktada Bayburt Şubesine Arsa Bedeli 500 milyar inşaat bedeli olarak 750 milyar eski parayla kaynak hazırdır. Saygı değer valimizin oluruyla belli prosedürleri uygulayarak eski Aşevi’nin defterdarlıktan müracaatını yaparak dosya tazmin edilip 03.09.2012 tarihinde Milli Emlak Genel Müdürlüğü fiyat tespit komisyonunda beklemektedir Bu durumu Ak Parti İl Teşkilatı STK ları ziyarete geldiklerinde il Başkanına detaylı anlatarak saygı değer Milletvekilimizden de yardım talebinde bulunduğumu sizlere arz ederim. İnşallah kısa sürede belli prosedürleri aşarak ihale safhasına getirmeyi öncelikli görevimiz sayıp kaderimizi yenerek 70 yıllık makûs talihimizi yenerek özlediğimiz hizmet binasına kavuşuruz. Bu duygu ve düşüncelerle faaliyetlerimi arz ederek saygılar sunarım.”

        Yeni Başkan M. Fikret Aksoy'un Yönetim Kurulu listesinde: Günay Göktürk, Zübiyde Çelik, Hakan Karapınar, Osman Gürbüz, Osman Saka ve Hakan Aslan yer aldılar.


Etiketler; #KIZILAY

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.