’IDEAL’’ KONFERANSA DOĞRU


16 Haziran 2012, 13:06

Daha önce çeşitli vesilelerle övgü ve heyecanla duyurduğumuz ve 2-5 Temmuz 2012 tarihleri arasında Bayburt Üniversitesinin ev sahipliğinde ilki Bayburt’ta gerçekleştirilecek olan ‘’IDEAL-2012’’ (I. International Dynamic, Explorative and Active Learning) birinci uluslar arası dinamik, araştırma ve aktif öğrenme konferansı için sadece bir ayımız kaldı. Bildiri gönderme sürecinin 5 Mart 2012 tarihinde tamamlanmasından sonra, yurt içi ve yurt dışında çeşitli üniversitelerde görev yapan akademisyenlerden oluşan bilim kurulu nitelikli, sunulmaya ve basılmaya değer makaleleri tespit etmiş, konferansı düzenleme kuruluna bildirmiş ve konferansı düzenleme kuruluda söz konusu yazarları haberdar etmiştir.
IDEAL-2012’ye 10 farklı ülkeden gönderilen bildirilerden 26 tanesi sözlü, 13 tanesi poster sunum olmak üzere toplam 39 çalışma kabul edilmiştir. Çoğunluğu Matematik ve Fen eğitimi alanında olan çalışmalar yanında genel olarak eğitim, dil eğitimi ve internet kullanımı alanlarında da çalışmalar mevcuttur. Sunum dili İngilizcedir.  Katılımcılar için simültane tercümede yapılacaktır.
Diğer taraftan katılımcıların olası ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik faaliyetler, konaklama ve ulaşım ihtiyaçları gibi konularda da planlama ve çalışmalar tüm hızıyla sürdürülmektedir.
IDEAL-2012’ye ulusal ve uluslar arası akademik çevrelerden büyük destek gelmiş ve hayranlık uyandırmıştır. Konferansımızda sunulacak bildiriler, dünyaca saygın yayın kuruluşu Springer tarafından iki ayrı kitap halinde yayınlanacaktır. Benzer biçimde uluslar arası saygınlığı olan Technology, Knowledge and Learning dergisi ile de anlaşma yapılmıştır. Springer aynı zamanda konferansımızın sponsorlarından da biridir
Son gelişmeler ışığında yapılan yayın anlaşmaları IDEAL-2012 konferansının sadece tanınırlığını arttırmakla kalmamış, aynı zamanda IDEAL-2012’ye ev sahipliği yapacak olan Bayburt Üniversitesinin ulusal ve uluslar arası prestijini ve saygınlığını daha da yukarılara taşımıştır. Ayrıca, bu aktivite ile Bayburt ili de dünyanın 10 ayrı ülkesinden gelecek olan konferans katılımcıları tarafından da tanınmış ve tanıtılmış olacaktır. Bu vesile ile bu konferansın gerçekleştirilmesinde emeği geçen özverili akademik ve idari personelime bir kez daha teşekkür ediyorum. Bayburt üniversitesi, bir üçüncü nesil üniversitesi olma iddiasını, çarpıcı aktivitelerle sürdürmeye devam edecektir.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.