banner520

VERGİ HAFTASI KUTLAMALARI BAŞLADI

Bu yıl Vergi Haftasının 25 incisi 24 Şubat - 02 Mart 2014 tarihleri arasında ülke genelinde ve ilimizde çeşitli etkinliklerle kutlanacaktır. 1990 yılından bu yana kutlanmakta olan Vergi Haftasının amacı; Verginin önemini toplumun tüm kesimlerine anlatabilmek, kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincini oluşturmak ve vergiye gönüllü uyumu artırmaktır.

VERGİ HAFTASI KUTLAMALARI  BAŞLADI
26 Şubat 2014 Çarşamba 10:26

banner547
 Köklü bir vergi bilincinin ve vergiye gönüllü uyumun oluşturulamadığı bir toplumda yeterli düzeyde vergi toplanamayacağı açıktır. Vergi Haftası etkinlikleri ile vatandaşlarımızda vergi bilincinin oluşturulması, vergiye gönüllü uyumun sağlanması, idare - mükellef arasında güven ortamının sağlanması ve verimli bilgi akışının gerçekleştirilmesi suretiyle değişimin sürekli hale getirilmesi hedeflenmektedir.

Bu doğrultuda, Vergi Haftasında bir taraftan geleceğimizin vergi konusunda bilinçli ve kararlı mükellefleri olacak çocuklarımıza ve gençlerimize Vergi ve Gelir İdaresi tanıtılırken, diğer taraftan mükelleflerimiz ve vatandaşlarımızla çeşitli platformlarda bir araya gelerek etkili bir iletişim ortamının sağlanmasına çalışılacaktır. Vatandaşlarımıza vergi vermenin bir ödev, bir zorunluluk ama bunların hepsinin ötesinde bir vatandaşlık görevi olduğu hatırlatılacaktır.

Sağlıklı vergi toplamanın temeli, kayıt dışı ekonominin kayıt altına alınmasına ve belge düzeninin yerleşmesine dayanır. Bu nedenle haksız rekabetin, gelir dağılımındaki adaletsizliğin, sosyal dengelerdeki huzursuzluğun, kamu yatırımlarındaki azalmanın ve toplumsal değerlerdeki aşınmaların önlenmesi için kayıt dışı ekonominin kayıt altına alınması bir zorunluluktur.

 Vergi gelirlerinin adil, etkin ve verimli bir şekilde toplanması, akılcı, uygulanabilir bir vergi sistemiyle, kamu maliyesinin temellerinin sağlamlaştırılması ve ekonomisiyle de güçlü bir Türkiye’ye ulaşılması çalışmalarında amacımız;

Vatandaş ve vergi mükelleflerinin vergiyi gönüllü ödeme alışkanlıklarının arttırılması, toplumda vergi bilinci ve ahlakının ön plana çıkartılması, sağlıklı bir vergi bilincinin toplumun tüm katmanlarına yaygınlaştırılmasını sağlamak ve mükelleflerimiz ile vergi idaresi arasında güvenilir temellere dayalı ilişkiler yaratmaktır.

25 inci Vergi Haftası münasebetiyle; tüm mükelleflerimize, vatandaşlarımıza ve çalışma arkadaşlarıma sağlık, başarı ve bol kazançlar diliyorum.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.