banner520

İşletme Kayıt Belgeleri için son gün 31 Aralık

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden duyurulur. İşletme Kayıt Belgeleri için son gün 31 Aralık 2013 tarihidir. İl Müdürümüz Abdulkadir Karabulut: “Resmi gazetede 17.11.2011 tarih ve 28145 sayı ile yayımlanıp 10.01.2013 tarih ve 28524 sayı ile değişiklik yapılan Gıda İşletmelerinin Kayıt Ve Onay İşlemlerine Dair Yönetmeliğe göre 5996 sayılı ‘Veteriner Hizmetleri,Bitki Sağlığı,Gıda Ve Yem Kanunu’ kapsamında gıda üreten işletmeler ile depo,perakende ve toplu tüketim işletmelerinin işletme kayıt belgelerini almaları gerekmektedir “ dedi.

İşletme Kayıt Belgeleri için son gün 31 Aralık
17 Aralık 2013 Salı 13:42

 İSTENEN BELGELER

*Depo,perakende iş yerleri(Market,Büfe,Bakkal,Balık Satış Yeri,Kasap,Manav,Unlu Mamuller Satış Yeri,Toptancı Halleri vb.),Toplu Tüketim İşletmeleri(Cafe-Bar,Fast Food,Hazır Yemek,Tabldot Yemek,Dönerci,Her Türlü Yemekhane,Kahvehane,Çayocağı,Kantin,Lokanta,Restaurant,Otel,Pastacılık Ürünleri vb.)  için:

1-Vergi Levhası

2-İşletme Kaşesi

3-Dilekçe Ve Beyanname(İl müdürlüğümüzden temin edebilirsiniz.)

*Gıda Üreten İşletmeler(Bitkisel Ve Siyah Çay Üretimi,Ekmek Ve Ekmek Çeşitleri Üretimi,Bal-Polen-Arısütü ve Temel Petek Üretimi Ve Ambalajlama,Pasta-Börek,Hamur ve Sütlü Tatlılar gibi her türlü pastacılık ürünleri vb.) yerler için:

1-Vergi Levhası

2-İşletme Kaşesi

3-Dilekçe Ve Beyanname(İl müdürlüğümüzden temin edebilirsiniz.) ile birlikte Gıda,Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı Bayburt İl Müdürlüğüne 31 Aralık 2013 tarihine kadar başvurulması gerekmektedir.

UNUTMAYINIZ!

İşletme Kayıt Belgesi;

-Üzerinde yazılı ticaret ünvanı,

-Gerçek ve tüzel kişi,

-İşletme adresi,

-İşletmenin faaliyet konusu için geçerlidir.

                Bu bilgilerden herhangi birinin değişmesi durumunda kayıt belgesi geçerliliğini kaybeder.Gıda işletmecisi değişiklik durumunda ilgili belge ve bilgilerle işletme kayıt belgesinin aslını bir dilekçeye ekleyerek en geç 3 ay içerisinde yetkili mercie yazılı başvuruda bulunur.Yetkili merci tarafından ilgili değişiklik yapılarak işletme kayıt belgesi yeniden düzenlenir.

DİKKAT

-Çalışma izni

-Gıda sicil belgesi

-Kayıt belgesi  veya bu belgelere eşdeğer herhangi bir belge almış ve fiilen faaliyet gösteren kayıt kapsamındaki gıda işletmecileri bu belgelerini en geç 31/12/2013 tarihine kadar işletme kayıt belgeleri ile değiştirmek zorundadırlar.

Kayıt işlemlerini yaptırmadan  faaliyet gösteren işletmelere; 5996 sayılı kanunun ilgili maddesi gereğince ;

*Gıda üretim yerleri için 2560 TL,

*Toplu tüketim,perakende ve satış yerleri için 1280 TL idari para cezası uygulanacaktır.İlgililere önemle duyurulur.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.