banner399

İLK REKTÖR ADAYI PROF.DR. SELÇUK COŞKUN

Bayburt Üniversitesi Rektörlüğü için Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Profesör Doktor Selçuk Coşkun adaylığını açıkladı.

 İLK REKTÖR ADAYI  PROF.DR. SELÇUK COŞKUN
12 Şubat 2013 Salı 18:16

 Erzurum'da Atatürk Üniversitesi'ndeki lojmanında 26 Ocak 2013 Cumartesi sabahı vefat eden Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gökhan Budak’ın ölümünden sonra Bayburt Üniversitesi Rektörlüğü için Profesör Doktor Selçuk Coşkun Bayburt Gazeteciler Cemiyetinde adaylığını açıkladı.

           Bayburt Üniversitesinin içinden ve Üniversiteyi yakından tanıyan biri olarak, genel bir destek gördüğü için adaylığını açıkladığını belirten Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Profesör Doktor Selçuk Coşkun” Üniversitemizin projelerini devam ettirmek ve geleceğe güvenle bakan bir üniversite olması için aday oldum.

         Hepimizin bildiği acı bir süreç yaşadık, üniversitemizi yasa boğan, halkımızı şok eden bu süreci aşamadan 24 – 26 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek olan seçim takvimi belli oldu. Dolayısıyla kurumlarda devamlılık esastır, bu bir sorumluluk gerektiriyorsa bu sorumluluğun altına birilerinin de elini atması gerektiğini düşünerek adaylığımızı açıkladık.

             Yaklaşan bu sürecinin centilmence olmasını diliyorum, arkadaşlarımızın, üniversitedeki öğretim üyelerimizin, okutmanları mızın “üniversitemizi tanıyan birisi olsun, her dönemde seçilen tarafından sil baştan olmasın” makul gerekçelerle gelerek bizi bu yönde desteklediklerini belirttiler. Bizde bu gerekçeleri makul görerek Bayburt Üniversitesi Rektörlüğüne aday oldum ve bu adaylığımı da ilk olarak Bayburt Gazeteciler Cemiyetinde sizlerin huzurunda açıklıyorum” dedi.

 PROF.DR. SELÇUK COŞKUN KİMDİR?

           Aslen Bayburtlu olan Coşkun; İlköğrenimini Gümüşhane’de, İmam Hatip Lisesini ise Bayburt’ta bitirdikten sonra, 1984–1989 yılları arasında Erciyes Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültelerinde lisans öğrenimi gördü. 1989 yılında Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Hadis Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak göreve başladı. 1991 yılında “Hz. Peygamber’in Sünnetinde Yetişkinlerin Eğitimi” teziyle yüksek lisansını bitirdi. 1993 yılında, bir müddet Mısır’da bulundu. 1996 yılında “Bir Eğitimci Olarak Hz. Peygamber’in İnsan Telakkisi” teziyle doktorasını verdi. 2000–2001 Öğretim yılında Kırgızistan Oş Devlet Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Bölüm başkanı ve öğretim üyesi olarak çalıştı. 2005 yılında doçent olan Coşkun, 2010 yılında Profesör oldu.

            Prof.Dr. Selçuk Coşkun, Hadis Anabilim Dalı başkanlığı, Temel İslam Bilimleri Bölüm Başkan Yardımcılığı, Bölüm Başkanlığı, Fakülte Kurulu üyeliği, Fakülte Yönetim Kurulu üyeliği, Dergi editörlüğü, Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Kurulu üyeliği gibi idari görevlerinin yanında, çeşitli sempozyumların sekretaryasını yürüttü.

Hz. Peygamber’in İnsan Anlayışı, Sünnet ve Gelenek, Hadise Bütüncül Bakış gibi eserlerinin yanı sıra, yayımlanmış çok sayıda makale ve tebliği bulunmaktadır.    


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Murat ÖKSÜZER - 7 yıl önce
değerli arkadaşım ve saygıdeğer ilim adamı olan hocamızın görevi hakkıyla yürüteceği kanaatindeyim. allah ım yar ve yardımcısı olsun. memleketimiz için hayırlı olsun inşallah.
Avatar
misafir - 7 yıl önce
bayburta ilahiyat fakültesini kuran hocamız ,inşallah daha iyi atılımlar yapacağına inancımız tamdır.bayburt için hayırlı olur.
Avatar
galerli - 7 yıl önce
içimizden biri. nihayet. başariar.
Avatar
YAĞMUR - 7 yıl önce
gözlerime inanamadim bayburtlu bir rektörümüz olacak
Avatar
osman bulunmaz - 7 yıl önce
içimizden biri hemşerimiz cenabı allah çıkmış olduğun bu yolda yardımcınız olsun kıymeti hocam şimdiden bayburtumuza hayırlı olsun
Avatar
bayburt üniversiteli - 7 yıl önce
bayburtlu bir rektör olunca sizce ne değişecek. bayburt guggguli guuuuu mu diyecek?
ha hocamı çok severim. değerli bir bilim insanıdır. üniversiteye faydalı olacaktır. eminim. ama artık şu baaaayyyyybbbbuuuurrrrttttllluuuuu olsun hastalığından kurtulalım. üniversiteye, bayburta, ülkeye ve tüm insanlığa en yararlı işler yapacak hayırlı birisini istemek alışkanlığını kazanalım. hocam bayburluolsun veya olmasın güzel insandır. bayburtlu veya bayburtlu olmayan nice insanlarımız vardır ki bulunduğu her yerde çok değerli çalışmalar yapmışlardır. çünkü iyi herzaman,her yerde, her nereli olursa olsun iydir.. kötüde kötü...
Avatar
Özer ÇAKMAK - 7 yıl önce
bayburt için verilmiş güzel bir karar. cenabı allah yar ve yardımcını olsun.
Avatar
yeni ufuklar - 7 yıl önce @galerli
içimizden biri olmazsa ne oluyor ki.. kıymetli bir hocamızdır kendisi. kıymetli şahıslar başka üniversitelere gidince kıymetsiz mi oluyor..önemli olan çok faydalanacağımız birisi olmasıdır. bu toprakçılık kafasını bırakıp olabildiğince yararlanmaya birşeyler öğrenmeye bakalım...